Sa oled siin

Lennuamet, Maanteeamet ja Veeteede Amet ühinevad

18.06.2020

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel liita Lennuamet, Maanteeamet ja Veeteede Amet transpordi valdkondade ühendametiks, mis alustab tööd järgmise aasta 1. jaanuarist.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul näitas tehtud analüüs ning merenduse, raudtee, lennunduse ja kogu kaubavahetuse sektori esindajate toetus, kui oluline on transpordi valdkondade ülene amet. “Inimestele tähendab transpordi valdkonna ühendamet eelkõige paremaid avalikke teenuseid. Tekib ühtne teenindusstandard, e-teeninduskeskkond ja suhtluskanal,” ütles Aas.

“Analüüsi koostamise käigus tutvustasime tulemusi ka sektori esindajatele ning kuulasime põhjanaabrite ühendametite kogemust. Saime aru, et saadavad sünergia võidud kaaluvad üle riskid ning arvestades valdkonna arengutrende järgmise 10-15 aasta jooksul, oleks olnud ametite ühendamine varem või hiljem möödapääsmatu,” lisas Aas.

Ametite liitmine võimaldab planeerida merenduse, lennunduse ja maantee sektorite arengut transpordiliikide üleselt ja seda eri transpordiliike siduvate liikuvuskanalite ning kogu liikuvuse vaates. Ühendamisega ei korraldata ümber ainult ametite vahelist tööd. Liitmisega luuakse MKM-i merenduse asekantsleri positsioon. Ühtlasi tuuakse ühinemisega laevade lipu alla toomise projekti turundustegevused ministeeriumisse.

Transpordi valdkonna ümberkorraldused on osa riigireformi laiaulatuslikust programmist, millega on eri valdkondades kavandatud üle 30 tegevuse. Ühendameti nimi valitakse ühinemise käigus.

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul on Lennuametil, Maanteeametil ja Veeteede Ametil oluline roll riigi transpordi valdkonna teenuste kujundamisel. „Transpordi valdkonna ühinemine on osa riigireformist, et muuta teenused paremaks ja tõhusamaks ning vähendada tegevuste dubleerimist“ ütles minister Aab. „Tegemist on juba neljanda ministeeriumi haldusalaga, mille ümberkorraldused on valitsus lühikese aja jooksul heaks kiitnud.“

Ühinemise protsessi analüüsi aruteludel tõstatus korduvalt küsimus raudtee valdkonna edasise korralduse ja juhtimise osas. Valitsus otsustas, et MKM analüüsib raudteetaristu halduse ja raudteetranspordi korralduse teiste transpordiliikidega ühendamise võimalusi ja otstarbekust ning esitab Vabariigi valitsusele analüüsitulemused koos ettepanekutega 2022. aasta jaanuariks.

Riigireformi tegevuskava tegevused moodustavad tervikprogrammi, mis aitavad tõhusamalt täita riigiülesandeid, osutada kvaliteetselt teenuseid ning vähendada selleks kuluvat tööaega ja -kulusid.

Veel uudiseid samal teemal

Oluline on, et kaubanduskeskustes käimine oleks nende avamisel turvaline. Foto: Marcin Kempa/Unsplash
05.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubanduskeskused avatakse piiratud tingimustel 11. mail - tutvu uuendatud JUHISTEGA kaubandus- ja toitlustusettevõtetele!

Valitsuskomisjon kiitis täna heaks majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepaneku avada kaubanduskeskused 11. mail piiratud tingimustel. Keskustes tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ning tagada töötajate ja klientide ohutus.

Kaubanduskeskustes tuleb ka avamise korral järgida Terviseameti soovitusi ning minimeerida nakkusoht.
22.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Kaubanduskeskused võiks mai esimeses pooles piiratud tingimustel avada

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tegi valitsusele ettepaneku avada kaubanduskeskused mai esimeses pooles piiratud tingimustel. Keskustes tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ning tagada töötajate ja klientide ohutus.