Sa oled siin

Laevandusettevõtted saavad riigilt mitmekülgset tuge

03.04.2020
Muuga sadam. Foto: Tallinna Sadam
Muuga sadam. Foto: Tallinna Sadam

Valitsus kavatseb lisaeelarvega toetada laevandusettevõtteid, vabastades nad veeteetasude maksmise kohustusest Eesti sadamatesse sisenemisel järgmise aasta aprillini, hüvitades 2020. aastal 75% ulatuses reisilaevade kõik sadamatasud ning hüvitades reisilaevade tööjõumakse.

Veetransporti ei mõjuta liikumispiirangud piiridel ning eriolukorra ajal on toimunud see probleemideta. „Kuigi laevad saavad sõita, ei tähenda see laevandusettevõtjatele head majanduslikku olukorda. Praegune seis mõjutab kõiki reedereid olenemata reisi- või kaubalaevadest,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

„Pean oluliseks soodustada kaubavahetust vähendades ettevõtjate kulusid, ning seepärast soovime luua kõikidele meie sadamatesse sisenevatele laevadele leevendusmeetmeid. Suletud riigipiiridega olukorras on laevandusettevõtjate jätkusuutlikkus ning säilimine strateegilise tähtsusega,“ lisas Aas.

Laevandusettevõtete aitamiseks lähenetakse kolmelt suunalt. Selle aasta esimesest aprillist järgmise aasta 1. aprillini peatatakse veeteetasude maksmine. Lisaks hüvitatakse otsetoetusega reisilaevade makstavad 75% ulatuses terve 2020. aasta peale ehk ka tagasiulatuvalt. Luuakse ka tööjõumaksude hüvitusmeede, et toetada reisilaevandusettevõtteid raskel ajal. Nii otsetoetuse kui hüvitusmeetme jõustumiseks tuleb taotleda riigiabi luba.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on veeteede tasudest loobumine tänases keerulises ja ootamatus olukorras strateegiliselt õige otsus, mis stimuleerib kindlasti kaubavedu ning tagab laevaliikluse säilimise. „Kaubavedu on majanduse vereringe ja see peab jätkuma nii eriolukorras kui ka pärast selle lõppu, sest meie inimesed vajavad töökohti ning ettevõtted peavad saama niipalju kui võimalik oma tegevust jätkata. Niimoodi tagame ka majanduse kiirema tõusu pärast kriisi möödumist.“

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
13.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused peavad ärikasutajatele tagama selgemad kasutustingimused

Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.

03.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EKI: Eesti majandusolukord poole aasta pärast mõnevõrra paraneb

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest nähtub, et hetkel on Eesti majanduse üldolukord halb. COVID-19 pandeemia mõju inimeste tervisele on küll mõnevõrra taandumas, kuid mõju majandusele lähikuudel pigem süveneb.