Sa oled siin

Kosmoseasjade nõukogu pidas avakoosoleku

18.06.2010

Täna toimus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis kosmoseasjade nõukogu avakoosolek, kus pandi paika edasised tegevused seoses Eesti kosmosevaldkonna arengukava väljatöötamisega.

Nõukogu esimesel koosviibimisel tervitussõnad lausunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts rõhutas, et kosmosetehnoloogiate rakendamine on saanud osaks inimeste igapäevaelust ja Eesti peab selle üha kasvava valdkonna arengutega kaasas käima. Parts sõnas, et nõukogu peamine ülesanne on tõhustada juurdepääsu kosmoserakendustele nii, et inimeste elu muutuks mugavamaks. Riigi töö peab muutuma efektiivsemaks ning meie ettevõtetel peaks olema võimalik osaleda aktiivselt kosmose maapealsete rakenduste arendamises ja tootmises.

Riigikogu esimehe Ene Ergma poolt juhitava nõukogu tegutsemise eesmärgiks on koordineerida Eesti kosmosevaldkonna arenguid ja ressursside kasutamist, mille eelduseks on kosmoserakenduse tegevuskava loomine ning selle elluviimine.

Eesti kosmosevaldkonna arengukava loodetakse valmis saada selle aasta detsembriks.

Nõukogu liikmed on erinevate ministeeriumite, Riigikantselei, Eesti Teaduste Akadeemia, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Tartu Observatooriumi poolt esitatud isikud. Nõukogu koosseisu moodustavad Ene Ergma, Ahti Kuningas, Tea Danilov, Andres Oopkaup, Kristina Grau, Martin Hurt, Erkki Koort, Alar Kolk, Andres Koppel, Ülari Alamets, Märt Loite ja Anu Reinart.