Sa oled siin

Kohalikud omavalitsused saavad küsida teedele investeeringutoetust

01.12.2018
Foto: Magnus Heinmets/Toolbox Estonia
Foto: Magnus Heinmets/Toolbox Estonia

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson saatis kohalikele omavalitsustele kutse osaleda teede investeeringutoetuse taotlusvoorus, mille maht on kuus miljonit eurot.

Simsoni sõnul ei suuda kohalikud omavalitsused alati ise teedesse piisavalt investeerida, seega tuleb riik appi. „Regionaalselt on väga oluline, et suurema liikluskoormusega teed saaksid kvaliteetse katte. See tagab nii inimestele, ühistranspordile kui ka ettevõtjatele mugava ja kiire liikumise ning leevendab raskeveokite tekitatud koormust kohalikele teedele,“ lausus ta.

Omavalitsused saavad toetust küsida kaheks otstarbeks: teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Toetuse saamiseks on vajalik ka omavalitsuse enda panus, omafinantseeringu määr jääb sõltuvalt omavalitsuse põhitegevuse tulust elaniku kohta vahemikku 10-30 protsenti.

Investeeringutoetus makstakse välja 2019. aasta riigieelarvest, taotluste esitamise tähtaeg on 20. detsember. Lisaks saavad omavalitsused riigieelarve seaduse eelnõu kohaselt tuleval aastal 29,3 miljonit eurot valemipõhist toetust.

Veel uudiseid samal teemal

Tänane kohtumine Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis.
11.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Simson: Tallinna-Helsingi tunneli areng eeldab eraettevõtjate ning riikide vahelist koostööd

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Finest Bay Area Development OY esindaja Peter Vesterbackaga, et tutvuda Tallinna ja Helsingi vahelise tunneli projekti hetkeolukorraga ning võimalike järgmiste sammudega. MKM on seisukohal, et Eesti ja Soome vahelise raudteetunnel on riiklikult oluline projekt.

01.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Soome otsustas ametlikult liituda Rail Balticu ühisettevõttega

Soome valitsus otsustas reedel asutada raudteevaldkonna terviklikuks arendamiseks eraldi ettevõtte Oy Suomen Rata AB, mille üheks tegevusvaldkonnaks saab majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul osalus Rail Balticu ühisettevõttes RB Rail AS.