Sa oled siin

Kohalikud omavalitsused saavad küsida teedele investeeringutoetust

01.12.2018
Foto: Magnus Heinmets/Toolbox Estonia
Foto: Magnus Heinmets/Toolbox Estonia

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson saatis kohalikele omavalitsustele kutse osaleda teede investeeringutoetuse taotlusvoorus, mille maht on kuus miljonit eurot.

Simsoni sõnul ei suuda kohalikud omavalitsused alati ise teedesse piisavalt investeerida, seega tuleb riik appi. „Regionaalselt on väga oluline, et suurema liikluskoormusega teed saaksid kvaliteetse katte. See tagab nii inimestele, ühistranspordile kui ka ettevõtjatele mugava ja kiire liikumise ning leevendab raskeveokite tekitatud koormust kohalikele teedele,“ lausus ta.

Omavalitsused saavad toetust küsida kaheks otstarbeks: teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Toetuse saamiseks on vajalik ka omavalitsuse enda panus, omafinantseeringu määr jääb sõltuvalt omavalitsuse põhitegevuse tulust elaniku kohta vahemikku 10-30 protsenti.

Investeeringutoetus makstakse välja 2019. aasta riigieelarvest, taotluste esitamise tähtaeg on 20. detsember. Lisaks saavad omavalitsused riigieelarve seaduse eelnõu kohaselt tuleval aastal 29,3 miljonit eurot valemipõhist toetust.

Veel uudiseid samal teemal

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja transpordi asekantsler Ahti Kuningas.
12.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi

Täna majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud riiklik transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi. Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oleks veeteetasude alandamine mõistlik, kui see toob transiidiahelasse rohkem kaupu.

Minister Kadri Simson tänasel kohtumisel.
10.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd

Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole Euroopa Liidu liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.