Sa oled siin

Kohalikud omavalitsused saavad küsida teedele investeeringutoetust

01.12.2018
Foto: Magnus Heinmets/Toolbox Estonia
Foto: Magnus Heinmets/Toolbox Estonia

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson saatis kohalikele omavalitsustele kutse osaleda teede investeeringutoetuse taotlusvoorus, mille maht on kuus miljonit eurot.

Simsoni sõnul ei suuda kohalikud omavalitsused alati ise teedesse piisavalt investeerida, seega tuleb riik appi. „Regionaalselt on väga oluline, et suurema liikluskoormusega teed saaksid kvaliteetse katte. See tagab nii inimestele, ühistranspordile kui ka ettevõtjatele mugava ja kiire liikumise ning leevendab raskeveokite tekitatud koormust kohalikele teedele,“ lausus ta.

Omavalitsused saavad toetust küsida kaheks otstarbeks: teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Toetuse saamiseks on vajalik ka omavalitsuse enda panus, omafinantseeringu määr jääb sõltuvalt omavalitsuse põhitegevuse tulust elaniku kohta vahemikku 10-30 protsenti.

Investeeringutoetus makstakse välja 2019. aasta riigieelarvest, taotluste esitamise tähtaeg on 20. detsember. Lisaks saavad omavalitsused riigieelarve seaduse eelnõu kohaselt tuleval aastal 29,3 miljonit eurot valemipõhist toetust.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov
21.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Transiidikomisjon ootab valitsuse otsust ametite ühendamiseks

Valitsuse transiidikomisjon andis täna põhimõttelise heakskiidu märtsis valitsuse otsust ootavale transpordi ametite ühendamisele.

20.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Elektritõukerattad saavad seaduses oma koha

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kooskõlastusele saadetud liiklusseaduse muutmise eelnõu loob reeglid kergete elektrisõidukite, sealhulgas elektritõukerataste, ohutuks kasutamiseks.