Sa oled siin

Kava näeb ette raudtee taristu investeeringuid mahus 431 miljonit eurot

21.02.2019
Raudtee Ülemistel. Foto: Taaniel Malleus/Toolbox Estonia
Raudtee Ülemistel. Foto: Taaniel Malleus/Toolbox Estonia

Valitsus kinnitas täna raudteetaristu rahastuse tegevuskava aastateks 2019–2024, mis näeb ette investeeringuid olemasolevasse raudteevõrgustikku 431 miljonit eurot.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul annab tegevuskava kindluse tulevikuks nii raudtee haldajatele, vedajatele kui reisijatele. „Meie eesmärk pole ainult tänase taristu kvaliteedi säilitamine, vaid iga aasta tuleks astuda samm edasi paremuse suunas,“ ütles minister. „Ühelt poolt on oluline sõidukiiruse tõstmine reisirongidele, teisalt raudtee ületuskohtade muutmine ohutumaks nii autodele kui jalakäijatele,“ lisas ta.

Olulisemad investeeringud on Tallinn-Tartu ja Tapa-Narva raudtee kiiruse tõstmine ja Riisipere-Turba raudtee ehitamine, mis on rahastusotsuse juba saanud. „Riisipere-Turba raudteelõigu ehitus on juba täna töös ning kui antud lõik end tõestab, tuleb meil kaaluda ka raudtee pikendamist,“ lausus Simson.

Investeeringute plaan hõlmab ka Lääne-Harju liinide kapitaalremonti, liiklusjuhtimissüsteemide uuendamist, kontaktvõrgu rekonstrueerimist, 30 raudteeülesõidukoha remonti, Lelle-Türi rekonstrueerimist, side- ja turvangusüsteemide uuendamist, Rapla-Lelle raudtee rekonstrueerimist, Liiva, Kiisa ja Kohila jaama teede remonti ja Tallinn-Väike-Liiva raudtee rekonstrueerimist.

Lisaks on tegevuskavas välja toodud tulevikku suunatud, kuid hetkel kas rahastuseta või rajamise otsuseta projektid: Tallinn-Rapla raudteelõigu läbilaskevõime suurendamine, Turba-Haapsalu-Rohuküla raudtee, Tallinna ringraudtee, Valga-Koidula raudtee renoveerimine ja avamine reisirongiliikluseks, raudteevõrgustiku elektrifitseerimine ning Tallinn-Tartu ja Tallinn-Narva kiiruste tõstmine kuni 160 km/h.

Tegevuskava kohaselt moodustab Eesti Raudtee taristu investeeringud 402 ja Edelaraudtee 29 miljonit eurot. Sealhulgas on riigieelarvest kavandatud toetus 162 miljonit eurot ning Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi ja Euroopa ühendamise rahastust 54 miljonit eurot.

Tegevuskavas on eeldatud iga-aastase kaubaveomahu 5,5-protsendilise  kasvuga 2018. aasta tasemelt (13,5 miljonit tonni) kuni aastani 2024.

Täismahus saab kavaga tutvuda meie kodulehel.

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Info lennupiirangute kohta

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas 17. mail korralduse, millega ei tohi Eestist alates 18. maist lennata kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriik, Rootsi, Belgia, Taani, Türgi, Valgevene ja Venemaa.

14.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veeteede Ameti peadirektori kohusetäitjaks saab Marek Rauk

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitas järgmiseks kuueks kuuks Veeteede Ameti peadirektori ülesannetesse Marek Rauki, kes võtab uuest nädalast üle Rene Arikase ülesanded.