Sa oled siin

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

13.02.2020
Foto: Toolbox Estonia
Foto: Toolbox Estonia

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele. 

Minister tõi välja, et Eesti puitmajatootjad eksportisid eelmisel aastal Euroopa riikidesse 412 miljoni euro eest puitmaju, millega on Eesti enim puitmaju eksportiv riik Euroopas. Aastaga kasvas puitmajade eksport 22 miljoni euro võrra ehk 5,6%. “Meie puittooted on hinnatud üle maailma ja meie puidutööstus suudab pakkuda tipptasemel toodangut konkurentsivõimelise hinnaga,” ütles Karu. 

Karu lisas, et Eesti puitmajatootjatele on Holland muutumas üha olulisemaks sihtturuks Skandinaavia riikide ja Saksamaa järel. “Holland on pidevalt olnud meie kümne olulisema kaubanduspartneri hulgas ning kahepoolse kaubavahetuse maht on viimase kümnendi jooksul enam kui kahekordistunud. Traditsiooniliselt on Eesti peamised ekspordiartiklid Hollandisse puidugraanulid ning moodul- ja palkmajad,” lisas Karu.

“Kui veel 2015. aastal eksportisid Eesti puitmajatootjad Hollandisse ca 7,8 miljoni euro ulatuses, on see tänaseks tõusnud ca 24 miljoni euroni. See näitab selgelt, et tõusnud on nii huvi kui usaldusväärsus meie toodete vastu, andes meie ettevõtetele ka parema võimaluse suuremate projektide läbiviimiseks näiteks moodulmajade ja ridaelamute ehitamiseks,” lisas Karu.

Lisaks Eesti ekspordi edendamisele on metsa- ja puidutööstus ka märkimisväärne tööandja, andes koos kaudsete mõjudega ca kümnendiku Eesti tööhõivest. „Otse ja kaudselt on sektoriga seotud ligi 60 tuhat inimest. Kuna enamus töökohti luuakse maapiirkondades ja suurtest tõmbekeskustest eemal, on see ka meie regionaalarengu seisukohalt väga vajalik valdkond,“ selgitas Karu.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu viibis 10.-12. veebruarini visiidil Hollandis Haagis, mille jooksul külastas ta Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) uurimiskeskust ESTEC, kohtus seal töötavate Eesti spetsialistide ning ESA peadirektor Jan Wörner’iga, pidas ettekande ning osales aruteluringis Hollandi avaliku sektori digiarengu võrgustiku ICTU esindajatega ning kohtus ka Eesti puitmaju tootvate ettevõtete esindajate ning nende kohalike partneritega.

Ministrit saatvasse äridelegatsiooni kuulusid puitmaju tootvad ettevõtted Harmet, Kodasema, Matek, Q-Haus, Timbeco, KMT Prefab ja Peetri Puit, lisaks Eesti Puitmajaliidu esindajad. „Kutsun ettevõtjaid üles ka edaspidi läbi EAS-i enda ekspordihuvidest ja -mõtetest teada andma, et saaksime omalt poolt korraldada rohkem sellise tasemega äridelegatsioonide visiite,“ ütles Karu.

Veel uudiseid samal teemal

Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga.
02.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Siem jagas Läti majandusministriga kriisiaegse ettevõtluse toetamise kogemusi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, et arutada ja jagada kogemusi Eesti ja Läti ettevõtluspoliitika meetmete kohta koroonaviiruse valguses.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.