Sa oled siin

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

19.02.2020
Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.

„Tšehhi valitsus on seadnud prioriteediks e-teenuste kiire käivitamise ja püüab lahendada küsimusi, kuidas saada rohkem kasutajaid ja suurendada kodanike usaldust riigi e-teenuste vastu. Ses vallas peavad nad Eestit suureks eeskujuks ja me oleme kindlasti valmis oma kogemust jagama,“ rääkis minister Kaimar Karu.

Tšehhi valitsuse peamine Digitaalse Tšehhi projekt on Kodanikuportaal, mis pakub ligi 80 e-teenust. Kui e-ID kaardi on kasutusele võtnud ligi miljon tšehhi, siis Kodanikuportaali kasutajate arv on veel madal. „Eestis on e-teenuste suure populaarsuse taga teenuste kasulikkus ning kodanike usaldus oma riigi ja teenuste turvalisuse vastu ja sama tahaksime aidata ka Tšehhil saavutada,“ selgitas Karu. „Eeskätt saame seda teha hea nõu jagamisega ja läbi meie ettevõtete kogemuse Eesti e-riigi ülesehitamisel,“ lisas minister.

Karu ja Babiš rääkisid lisaks andmete ja teenuste piiriülesest liikumisest, ettevõtja ühtsest digiväravast ja tehisintellekti võimalustest tõhusama ja kasutajasõbralikuma e-riigi loomisel. Ka Tšehhi võttis sarnaselt Eestile tänavu vastu riikliku tehisintellekti strateegia.

Babiš külastas ka e-Eesti esitluskeskust ning ettevõtet Bolt.

Veel uudiseid samal teemal

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine.
17.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister pikendab 3,6 GHz sageduskonkursi avalikku konsultatsiooni

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem pikendab esimese 5G sageduse – 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

03.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister muudab 3,6 GHz sageduskonkursi määrust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis avalikule konsultatsioonile esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse, mille kohaselt kuulutakse konkurss välja neljale sagedusloale varasemalt plaanitud kolme asemel.