Sa oled siin

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

19.02.2020
Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.

„Tšehhi valitsus on seadnud prioriteediks e-teenuste kiire käivitamise ja püüab lahendada küsimusi, kuidas saada rohkem kasutajaid ja suurendada kodanike usaldust riigi e-teenuste vastu. Ses vallas peavad nad Eestit suureks eeskujuks ja me oleme kindlasti valmis oma kogemust jagama,“ rääkis minister Kaimar Karu.

Tšehhi valitsuse peamine Digitaalse Tšehhi projekt on Kodanikuportaal, mis pakub ligi 80 e-teenust. Kui e-ID kaardi on kasutusele võtnud ligi miljon tšehhi, siis Kodanikuportaali kasutajate arv on veel madal. „Eestis on e-teenuste suure populaarsuse taga teenuste kasulikkus ning kodanike usaldus oma riigi ja teenuste turvalisuse vastu ja sama tahaksime aidata ka Tšehhil saavutada,“ selgitas Karu. „Eeskätt saame seda teha hea nõu jagamisega ja läbi meie ettevõtete kogemuse Eesti e-riigi ülesehitamisel,“ lisas minister.

Karu ja Babiš rääkisid lisaks andmete ja teenuste piiriülesest liikumisest, ettevõtja ühtsest digiväravast ja tehisintellekti võimalustest tõhusama ja kasutajasõbralikuma e-riigi loomisel. Ka Tšehhi võttis sarnaselt Eestile tänavu vastu riikliku tehisintellekti strateegia.

Babiš külastas ka e-Eesti esitluskeskust ning ettevõtet Bolt.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
29.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister: värske audit on selge kinnitus e-residentsuse programmi kasumlikkusele

Täna avalikustas Riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on audit programmi arengu vaatest väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
24.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Raul Siem kuulas sideettevõtjate seisukohti seoses 5G sageduskonkursiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust.