Sa oled siin

Kadri Simson rõhutas EL-i energeetika piiriülest koostööd

27.02.2017
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb esmaspäeval Brüsselis Euroopa Liidu energiaministrite kohtumisel, kus peateema on puhta energia pakett, mille eesmärkideks on energiatõhususe suurendamine, rohkem võimalusi taastuvenergia kasutuselevõtuks ja uue efektiivse elektrituru mudeli kujundamine.

Minister rõhutas oma sõnavõtus, et Eesti prioriteet on energiamajanduse turupõhine korraldus ja liikmesriikide piiriülene koostöö. „Läänemere-äärsete riikide kogemus on näidanud, et piirkondlik koostöö on kõige efektiivsem viis kulusid kokku hoida. Nagu korterelamus on mõistlik ühiselt hallata elektri, kütte ja muid kulusid, nii toimib efektiivsus ka riikide vahel,“ lisas Simson. Minister rääkis, et kokkuvõttes taandub kõik peamisele argumendile – kui kõrge on elektri hind tarbijatele ning koostöö aitab leida turult odavaima hinna.

Simson ütles EL-i energiaministritele, et Eesti on endiselt ambitsioonikas taastuvenergia osakaalu suurendamisel, samas peab see toimuma võimalikult väikeste kuludega. Kõige optimaalsem on kasutada madala süsinikusisaldusega energia tootmisel võimalikult lähedal olevaid energiaallikaid ja Eesti on valmis taastuvenergia piiriüleseks kaubanduseks.

Minister Kadri Simson kohtub lisaks Brüsselis Euroopa Parlamendi transpordikomisjoni juhi Karima Delli, Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčoviči, energia- ja kliimavolinik Miguel Arias Cañete´i ning Poola, Bulgaaria ja Austria kolleegidega.

/27.02.2017/

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.

18.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas täna vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.