Sa oled siin

Kadri Simson: Balti riigid peavad transpordialaste edusammude saavutamiseks koostööd tegema

15.11.2017

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastas täna Leedu pealinna Vilniust, kus minister kohtus Leedu transpordi- ja kommunikatsiooniminister Rokas Masiulise ja Läti transpordiminister Uldis Augulisega.

Traditsioonilise transpordiministrite kohtumise peamiste teemadena tõstatusid koostöö Rail Balticu projekti arendamisel, Via Baltica ehitus, lennuühenduste olemasolu ning Euroopa Liidu maanteetranspordi pakett.

„Nii Läti kui ka Leedu ministrid väljendasid selget toetust Eestile kui Euroopa Liidu eesistujale ning meie püüdlustele maanteetranspordi paketi aruteludel kokkuleppele jõudmisel. Mis puudutab Rail Balticut ja Via Baltica arendust, siis kõik ministrid kinnitasid tänasel kohtumisel taaskordselt, et tegemist on prioriteetsete projektidega. Via Baltica osas oleme ellu viimas projekti nimega Smart E67, mille eesmärk on suurendada liiklusohutust ning vähendada sõiduaega. Näiteks paigaldatakse maanteele muutuvteabega infotabloosid ja liiklusmärke. Antud initsiatiivis osalevad Eesti ja Läti ning see valmib 2019. aasta sügisel. Juttu oli muidugi ka Via Baltica ehitusest ning Eesti osas saime kinnitada, et oleme lähiaastatel välja ehitamas mitmeid uusi 2+1 ja 2+2 teelõike koguni 134 miljoni euro ulatuses,“ rääkis Kadri Simson.

Ministrite kohtumisel tõstatusid ka Euroopa Liidu järgmise perioodi eelarve küsimused. „Eesti on eesistujana üle-Euroopaliste transpordiühenduste rahastamise tuleviku teemat palju pildis hoidnud ning näiteks septembris Tallinnas toimunud ministrite mitteametlikul kohtumisel väljendasid kõik liikmesriigid toetust CEF instrumendi jätkamisele. Eesti seisukoht on, et uuel eelarveperioodil oleksid kindlasti prioriteediks ülepiirilised transpordiprojektid ning rahastamisel ja Euroopa Liidu osalusprotsendi määramisel tuleb eelistada projekte, mis juba täna on alguse saanud ja vajavad lõpuleviimist,“ lõpetas majandus- ja taristuminister.

Lisaks tavapärastele aruteludele avanes ministritel võimalus sõita Vilniuses ka esimese sõidu teinud isejuhtiva bussiga, millesarnaseid Tallinna tänavatel on viimastel kuudel nähtud mitmeid.

Veel uudiseid samal teemal

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.

02.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

ASi Eesti Teed parim pakkuja on Verston Holding OÜ

Eesti riik müüb avaliku enampakkumise kaudu 100% AS Eesti Teede aktsiatest. 1. oktoobrini kestnud enampakkumisel näitasid teehooldusfirma ostuks huvi üles mitmed Eesti ning välismaa ettevõted, kellest viis esitasid ka pakkumise ettevõtte aktsiate omandamiseks. Parima pakkumise tegi Verston Holding OÜ 19 710 137 euroga.