Sa oled siin

Kadri Simson arutas Leedu kolleegiga energeetika olukorda

13.02.2017
Leedu energeetikaminister Žygimantas Vaičiūnas ja majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
Leedu energeetikaminister Žygimantas Vaičiūnas ja majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson arutas täna Tallinnas Leedu energeetikaminister Žygimantas Vaičiūnasega Balti elektrisüsteemide sünkroniseerimise, LNG terminali ja Valgevenesse rajatava tuumajaama küsimusi.

Ministrid leidsid ühiselt, et kolme Balti riigi elektrisüsteemide sünkroniseerimisega Euroopa sagedusalaga on vaja kiiresti edasi liikuda ning siin on suur roll riiklikel süsteemihalduritel. Oluline on  saavutada esialgsed kokkulepped juba sel aastal, et saada toetust järgmisest Euroopa Liidu eelarveperspektiivist.
Simson avaldas heameelt, et sünkroniseerimist toetab tugevalt ka Euroopa Komisjon ning järgmise sammuna tuleb alustada läbirääkimisi konkreetsete tähtagade osas.

Žygimantas Vaičiūnas tänas Eestit toetuse eest Valgevenesse rajatava Astravetsi tuumajaama küsimuses, kus Leedule on mureks ohutus ja ebavõrdne konkurentsiolukord sealt imporditud elektrile. Kadri Simson kinnitas, et Eesti peab endiselt oluliseks, et nii Euroopa Liidus kui naabruses ehitatavad tuumajaamad vastaksid kõrgeimatele ohutusnõuetele ning võrdsustada tuleks kolmandate riikide elektritootjate konkurentsitingimusi.

Kohtumisel samuti tõstatunud regionaalse LNG terminali suhtes on Eesti seisukoht, et regionaalne terminal peaks olema turupõhine, majanduslikult tasuv ja pikaajaliselt konkurentsivõimeline.

/13.02.2017/

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.