Sa oled siin

Kadri Simson: 2018. aasta oli edukas ja töine

28.12.2018
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul pakub aasta lõpp võimaluse vahekokkuvõtete tegemiseks ning ministri hinnangul oli 2018. aasta töine ja edukas.

Minister tõi välja kaheksa peamist tegevust:

Alates juulist käivitus tasuta ühistransport maakonna bussiliinidel. See on esimene märkimisväärne regionaalpoliitiline samm pikkade aastate jooksul ja teeb elu kergemaks nii äärealadel elavatele inimestele kui vähekindlustatud peredele. Piletita bussisõit kasvatas ühistranspordi populaarsust ning suurendanud bussis tehtavate reiside arvu võrreldes möödunud aastaga keskeltläbi koguni kolmandiku võrra.

Riik noteeris börsil Tallinna sadama aktsiad. Börsile viimise eesmärk oli pakkuda Eesti inimestele ja pensionifondidele võimalust investeerida hästi toimiva ettevõtte arengusse ning anda Eesti inimestele võimaluse sellest eduloost osa saada. Sadama aktsiaid ostis kokku ligi 14 000 jaeinvestorit, seega võime öelda, et tulemusega saab igati rahul olla.

Algatasime ja viisime valitsusse eelnõu, mis toob tulevikus taas kaubalaevad Eesti lipu alla. Plaan on luua soodsam maksusüsteem ja registrid, mis aitaks Eesti reederite laevad tagasi tuua ja seeläbi meie majandust veelgi elavdada.

Algasid ettevalmistused, et peagi saaks taas sõita elektrirongiga Tallinnast Turba asulani. Riisipere-Turba raudteelõigu taastamine on esimene etapp, et tulevikus saaks valmis Tallinn-Haapsalu raudtee kogu ulatuses.

Eesti teede kvaliteet läheb järjest paremaks. Valitsus kiitis heaks riigiteede teehoiukava, mis näeb ette investeeringute suurenemist teedesse 113 miljoni euro võrra. Jätkuvad suurte tee-ehitusobjektide valmimised nagu Tallinna-Pärnu ja Tallinna-Tartu maanteed.

Energiamahukate ettevõtete rahvusvahelise konkurentsivõime parandamiseks ning investeeringute soodustamiseks alandasime elektriaktsiisi määra ning kehtestasime gaasiaktsiisi erisuse suurtarbijatele. 2019. aastast jõustuv erisus aitab meelitada uusi tootmisi Eestisse, luues töökohti  ning kokkuvõttes muutuvad ka tooted ja teenused seeläbi lõpptarbija jaoks soodsamaks.

Pöörame oluliselt rohkem tähelepanu ääremaade transpordivõimaluste parandamisse. Sel aastal süvendati hiidlaste laevaühenduse stabiilsuse jaoks väga oluline Rukki kanal ning süvendustööd jätkuvad ka tulevikus. Uuel aastal alustatakse ka Pärnu lennujaama rekonstrueerimisega, mis toob tulevikus pärnakatele rahvusvahelise lennuühenduse.

Jõudsime vahefinišisse nullbürokraatia programmiga. Vähendasime ettevõtjatele riigiga suhtlemisel tekkivat bürokraatiat, tuginedes ettevõtete ja ettevõtlusorganisatsioonide esitatud 280 ettepanekule, millele lisandus ca 1000 ettepanekut avaliku sektori sisese bürokraatia vähendamiseks.

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

25.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM uurib võimalusi ametite funktsioonide liitmiseks

Järgmise aasta märtsiks viib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös ministeeriumi haldusalas oleva nelja ametiga läbi analüüsi, et selgitada välja millist kasu tooks ametite funktsioonide ühendamine.