Sa oled siin

Juhan Parts osaleb kolmel EL-i ministrite nõukogul

02.12.2010

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts osaleb neljapäeval ja reedel Brüsselis kolmel Euroopa Liidu ministrite nõukogul ning kohtub kahepoolselt Euroopa Komisjoni volinike ning kolleegidega teistest EL-i riikidest.


Neljapäeva hommikul kohtub Parts Läti, Leedu ja Poola ministritega ning peamiseks arutelu teemaks on rongiliikluse avamine olemasoleval trassil Tallinnast Varssavi. Eesti peab oluliseks reisirongiliikluse taastamist Rail Baltical lähitulevikus, kasutades erinevate rööpmevahedega rööbasteedel nn kokkujooksva alusvankri tehnoloogia rakendamist.


Neljapäeval hommikupoolikul algav transpordiministrite nõukogu käsitleb Eestile oluliste teemadena liiklusohutuse , raudtee infrastruktuuri ja veetranspordi küsimusi.


Pärastlõunal kohtub Parts Eurocontroli ((European Organisation for the Safety of Air Navigation) peadirektori David McMillaniga, kellega arutab edasist koostööd ja Eesti võimalikku ühinemist organisatsiooniga.


Õhtul kohtub minister EL-i energeetikavolinik Günther Oettingeriga. Eesti seisukoht on, et elektrikaubanduse osas kolmandate riikidega tuleb leida kiire lahendus ning Eesti toetab Leedu tuumajaama kiiret edasiminekut sõltumata Kaliningradi jaama arengutest.


Reedel osaleb Parts energeetikanõukogul, kus ministrid arutlevad euroliidu energiastrateegia ja infrastruktuuri paketi üle. Eesti toetab põhimõtteliselt EL-i uue energiastrateegia ning infrastruktuuri prioriteetide põhimõtteid järgmisel kümnendil.


Lisaks osaleb minister reedel telekommunikatsiooni ja infoühiskonna nõukogul ning kohtub Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Joaquin Almuniaga.