Sa oled siin

Juhan Parts kohtus Ukraina majandusministri ning transpordi- ja sideministriga

14.05.2009

Kiievis kolmepäevasel töövisiidil kohtus  majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Ukraina majandusministri Bohdan Danylyshyni ja transpordi- ja sideministri Yosyp Vinskyiga.

Kohtumisel majandusministriga arutati võimalusi senise majanduskoostöö intensiivistamiseks. Ministrid pidasid vajalikuks taaselustada Eesti–Ukraina valitsustevahelise Ühiskomisjoni tegevus, mille töös tuleb keskenduda konkreetsetele ettevõtete vahelisele koostöö edendamisele, transpordiühenduste arendamisele, IT ja energeetikaalasele ühistegevusele.

Juhan Parts tõstatas kohtumisel ettevõtluskeskkonna õiguskaitse ja investeeringute kaitse teema. Ministrid otsustasid alustada erinevate majandussektorite ühiste ärifoorumite korraldamise. Ministrid arutasid Ukraina läbirääkimiste hetkeseisuga Euroopa Liiduga vabakaubanduslepingu sõlmimiseks. Eesmärgiks on sõlmida ulatuslik, ka teenuseid, intellektuaalse omandi kaitset, riigihankeid, konkurentsipoliitikat hõlmav leping.
Kohtumisel Ukraina transpordi- ja sideminister Yosyp Vinskyiga räägiti Põhja-Lõuna suunalisest raudteeühendusest, mis ühendaks omavahel Soome-Eesti, Valgevene ja Ukraina, võimaldades raudteevedusid Läänemere ja Musta mere regioonide vahel.  Lepiti kokku transpordi ja logistikaekspertide kohtumine lähiajal. 

Kuivõrd Ukraina ettevõtete huvi Eesti kui transpordi ja logistikakeskuse vastu kauplemiseks Põhjamaadega on kasvanud, tutvustas Juhan Parts oma Ukraina kolleegile ka Eesti sadamate võimalusi selle koostöö arendamiseks.   Parts kinnitas oma Ukraina kolleegile ka Eesti infotehnoloogia ja sidefirmade valmisolekut osalemiseks Ukraina infotehnoloogia ja transpordisektori moderniseerimisel.

Jutuks oli ka IT-alane koostöö ja Eesti e-riigi kogemuste kasutusvõimalused Ukrainas.  E-riigist ja –valitsemisest rääkis Juhan Parts ka Kiievis täna toimunud Ukraina e-valitsuse alase aastakonverentsi avakõnes. E-valitsuse aastakonverentsi kõne täistekst:
http://www.mkm.ee/artiklid-ja-sonavotud/?open_news=1&total_news=2&save=1


Lisainfo ja kokkulepped otseintervjuudeks Ukrainast:
Kalev Vapper
Avalike suhete osakonna juhataja
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Telefon: + 372 50 28 747