Sa oled siin

Juhan Parts allkirjastas IKT-alase koostöölepingu Omaaniga

29.04.2012

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas täna Omaani kaubandus- ja tööstusministri Ali Masoud Al-Sunaidy´ga IKT-alase koostööleppe.

„Meie IT-firmad, eeskätt Webmedia, on olnud Omaanis edukad ja koostöö juba käib“, ütles Parts. „Täna allkirjastatud leping lööb seni praokil olnud IT-ukse kahe riigi vahel pärani“, lisas minister.

Leping loob vajalikud tingimused kahe riigi IKT alaseks koostööks ja võimaldab Eesti IT firmadel Omaanis äri ajada. Omaan on huvitatud Eesti kogemusest IKT-sektoris, eeskätt e-valitsemisest, küberkaitsest ja tarkvaralahendustest mobiiltelefonidele. Omaan kavatseb Eestisse saata oma IT-firmade delegatsiooni ja kõneks oli kohtumisel ka Omaani üliõpilaste võimalik õpe meie kõrgkoolides. 

Kohtumisel Omaani kaubandus- ja tööstusministriga arutati samuti koostöövõimalusi transpordi, logistika ning turismi vallas. Omaan huvitus ka Eesti start-up kogemustest. Lepiti kokku jätkata tööd selleks, et peatselt allkirjastada investeeringute ja topeltmaksustamise kaitse lepingud.

Täna ennelõunal kohtus Parts Omaani Tööstus ja Kaubanduskoja (KTK) nõukogu esimehe Khalil Abdullah Al Khanji´ga. Omaani ettevõtetele on Kaubandus- Tööstuskoja liikmelisus kohustuslik, KTK liikmeid on Omaanis kokku ligi 150 000, 80% neist on väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted.

Parts külastas täna ka Omaani IT agentuuri (ITA), mille nõukogu esimeheks on kaubandus- ja tööstusminister Ali Masoud Al-Sunaidy ja mille tegevust juhib dr. Salim Al-Ruzaiqi, kes Partsi kutsel külastas tunamullu ka Eestit.

Webmedia juhi Priit Alamäe sõnul on Eesti IT-sektori jaoks Omaani turul perspektiivi. „Asutasime selle aasta algul ka oma ettevõtte Omaanis. Teostame hoogsalt käimasolevaid projekte, näeme võimalusi kasvuks nii Omaanis kui lähiturgudel ja kutsume ka teisi Eesti firmasid siin regioonis kanda kinnitama“, ütles Alamäe.

Homme peab Juhan Parts avakõne rahvusvahelisel IT-konverentsil COMEX, kus Eesti on esindatud oma boksiga. Eesti IT-ettevõtteid esindavad visiidil IKT ekspordiklastri partnerid Webmedia, Netgroup, Datel, Real Systems ja Cybernetica.