Sa oled siin

IT-ettevõtjad hakkavad taas e-riiki häkkima

29.05.2019
Täna algas teist korda toimuv Digiriigi häkaton.
Täna algas teist korda toimuv Digiriigi häkaton.

Täna algab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi algatatud ja teist korda toimuv Digiriigi häkaton, mis toob kokku pea viisteist Eesti tehnoloogiaettevõtet. Osalejad püüavad 48 tunni jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis aitaks lahendada erinevaid avaliku sektori valdkondi puudutavaid kitsaskohti.

Telliskivi Loomelinnakus täna algav häkaton toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus meeskonnad proovivad piiratud aja jooksul leida lahendusi erinevatele päriselulistele probleemidele näiteks e-ehituse, hariduse või liiklusohutuse valdkonnas.

„Digiriigi häkaton annab riigiasutustele kogemusi, kuidas luua uusi ja kasutajale mugavaid e-riigi lahendusi ja seda lühikese aja ja pika hankeprotsessita,“ ütles IKT-asekantsler Siim Sikkut, kes on häkatonil ka üheks mentoriks ja aitab osalejate tööd kogu ürituse vältel juhatada ja suunata.

Sikkuti sõnul oli ettevõtjate tagasiside esimesele häkatonile väga positiivne. „Arendustalgu formaat on ettevõtjate kogukonna poolt hästi vastu võetud ja tahame sellega anda hoogu juurde kasutajasõbralikumate e-teenuste loomisele. Häkatonil ei peagi jõudma lõplike ja valmis lahendusteni, vaid tõestama, kas üks või teine idee põhimõtteliselt võiks toimida,“ ütles Sikkut. „Parem on välja selgitada ühe arendustalgu käigus, et mõni lahendus ei tööta, kui kulutada 12 kuud raha ja aega ning siis läbi kukkuda,“ lõpetas Sikkut.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, mida ürituse alguses osalejatele esitletakse. Ettevõtjad osalevad üritusel 4-5 liikmelise meeskonnaga, kes saab ise valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada. Häkatonil osalevad järgmised ettevõtted: Creditinfo, ReachU, CGI, Nortal, Microsoft + Solita, Montonio, Guardtime, Testreel, Knew, Atea, Elisa, Progmatic ja Codeborne.

Häkaton lõppeb reedel, 31. mail kui osalevad meeskonnad esitlevad oma valmis teenust või IT-lahendust või selle prototüüpi.

Digiriigi häkatoni korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Garage48-ga.

Tutvu osalejate ja probleemipüstitustega ürituste sarja kodulehel https://hakaton.ee/ või Facebookis ürituse lehel.

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Kohtumine Huaweiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus Hiina tehnoloogiafirma Huawei sideseadmete turvalisuse osas selgitusi andma

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus täna Huawei Nordics asejuhi Kenneth Fredrikseni ning teiste Huawei esindajatega, nõudmaks maailmas kõneainet tekitanud tehnoloogiahiiult selgitusi nende poolt toodetavate sideseadmete turvalisuse osas ning kuulamaks ära nende ettepanekud aasta lõpus konsultatsiooniringile saadetud sideteenuse osutamise ja sidevõrkude tehniliste nõuete määruse muutmise eelnõule.