Sa oled siin

IT-ettevõtjad hakkavad taas e-riiki häkkima

29.05.2019
Täna algas teist korda toimuv Digiriigi häkaton.
Täna algas teist korda toimuv Digiriigi häkaton.

Täna algab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi algatatud ja teist korda toimuv Digiriigi häkaton, mis toob kokku pea viisteist Eesti tehnoloogiaettevõtet. Osalejad püüavad 48 tunni jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis aitaks lahendada erinevaid avaliku sektori valdkondi puudutavaid kitsaskohti.

Telliskivi Loomelinnakus täna algav häkaton toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus meeskonnad proovivad piiratud aja jooksul leida lahendusi erinevatele päriselulistele probleemidele näiteks e-ehituse, hariduse või liiklusohutuse valdkonnas.

„Digiriigi häkaton annab riigiasutustele kogemusi, kuidas luua uusi ja kasutajale mugavaid e-riigi lahendusi ja seda lühikese aja ja pika hankeprotsessita,“ ütles IKT-asekantsler Siim Sikkut, kes on häkatonil ka üheks mentoriks ja aitab osalejate tööd kogu ürituse vältel juhatada ja suunata.

Sikkuti sõnul oli ettevõtjate tagasiside esimesele häkatonile väga positiivne. „Arendustalgu formaat on ettevõtjate kogukonna poolt hästi vastu võetud ja tahame sellega anda hoogu juurde kasutajasõbralikumate e-teenuste loomisele. Häkatonil ei peagi jõudma lõplike ja valmis lahendusteni, vaid tõestama, kas üks või teine idee põhimõtteliselt võiks toimida,“ ütles Sikkut. „Parem on välja selgitada ühe arendustalgu käigus, et mõni lahendus ei tööta, kui kulutada 12 kuud raha ja aega ning siis läbi kukkuda,“ lõpetas Sikkut.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, mida ürituse alguses osalejatele esitletakse. Ettevõtjad osalevad üritusel 4-5 liikmelise meeskonnaga, kes saab ise valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada. Häkatonil osalevad järgmised ettevõtted: Creditinfo, ReachU, CGI, Nortal, Microsoft + Solita, Montonio, Guardtime, Testreel, Knew, Atea, Elisa, Progmatic ja Codeborne.

Häkaton lõppeb reedel, 31. mail kui osalevad meeskonnad esitlevad oma valmis teenust või IT-lahendust või selle prototüüpi.

Digiriigi häkatoni korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Garage48-ga.

Tutvu osalejate ja probleemipüstitustega ürituste sarja kodulehel https://hakaton.ee/ või Facebookis ürituse lehel.

Veel uudiseid samal teemal

Täna kogunesid Tallinnas Diginno-Proto pilootprojekti eCMR ehk e-veoselehe projektipartnerid Eestis, Lätist, Leedust ja Poolast.
06.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti, Läti, Leedu ja Poola alustasid digitaalse kaubatee loomist

Täna kogunesid Tallinnas Diginno-Proto pilootprojekti eCMR ehk e-veoselehe projektipartnerid Eestis, Lätist, Leedust ja Poolast, et alustada Eestist Poolani kulgeva digitaalse kaubatee loomist. Kohtumisel tehti esimesed sammud e-veoselehe prototüübi loomiseks. Hange prototüübi tegija leidmiseks kuulutatakse välja 2020. aasta alguses. 

Minister Kaimar Karu ja Eesti saadik EL juures Marten Kokk tänasel TTE kohtumisel kolleegidega.
03.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Piiriülene ligipääs andmetele ja teenustele on digiajastul Euroopa toimimise aluseks

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu osales täna Brüsselis Euroopa Liidu telekommunikatsiooniministrite kohtumisel. Nõukogu peateemadeks olid EL andmemajanduse areng ning eraelu ja isikuandmete kaitse elektroonilise side puhul.