Sa oled siin

Innovatsioonipoliitika komisjon soovitab valitsusel suurendada innovatsiooniinvesteeringuid

19.05.2009

Täna Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toimunud Teadus- ja arendusnõukogu (TAN) innovatsioonipoliitika komisjoni koosolekul arutati, kuidas praegune majandusolukord mõjutab teadus- ja arendustegevusi, valdkonna investeeringuid ja tutvustati kõrgkoolide ettevõtlusõppekontseptsiooni.

Komisjoni istungit juhatas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.
Avaettekandes tutvustas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi(MKM) majandusarengu osakonna juhataja Lauri Tammiste komisjonile, kuidas praegune majandusolukord mõjutab teadus- ja arendustegevusi ja selle valdkonna investeeringuid.  Arvestades innovatsiooni olulisust soovitab komisjon leida erinevate Euroopa Liidu struktuurifondidest rahastatavate arengukavade ümberhindamisel täiendavalt lisavahendeid innovatsioonistrateegiliselt olulistele programmidele. Sealjuures teadus- ja arendustegevuse toetustele, noorte innovaatiliste ettevõtete tugimeetmele ja teistele innovatsiooni parandavatele tegevustele kuni 1,5 miljardit  krooni ulatuses.

MKM-i innovatsioonitalituse ekspert Sille Rossi ning peaspetsialist Jarmo Tuisk tutvustasid kõrgkoolide ettevõtlusõppe kontseptsiooni. Ettevõtlusõppe kontseptsiooni eesmärk on tuua kokku läbi keskse süsteemi erinevate erialade tudengid  ning koondada erinevate teadusalade erialased teadmised ja oskused. Otsustati kokku kutsuda töörühm, mis töötab välja konkreetsed põhimõtted kontseptsiooni rakendamiseks ning esitab innovatsioonipoliitika komisjonile oktoobriks oma ettepanekud. Samuti tutvustati ettevõtjatele ka Noorte Innovaatiliste Ettevõtete kontseptsiooni ja rahastamisskeemi.

Innovatsioonipoliitika komisjon on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juures Vabariigi valitsust innovatsioonipoliitilistes küsimustes nõustav nõukogu, mida juhatab majandus- ja kommunikatsiooniminister.  
 

Lisainfo:
Mihkel Randrüüt
Tehnoloogia ja innovatsiooni talituse juhataja
E-post: mihkel.randruut [at] mkm.ee 
Telefon: 6256 392