Sa oled siin

Innovatsiooni hankijad jagavad kogemusi Tallinnas

17.10.2017
Minister Urve Palo avas tänase konverentsi kinos "Kosmos".
Minister Urve Palo avas tänase konverentsi kinos "Kosmos".

Täna algas Tallinnas kahepäevane rahvusvaheline innovatsioonihangete konverents, kus osalejad 33 riigist arutavad, kuidas suunata hankijaid kasutama avalikku raha nutikamalt ning millised on võimalused innovatsioonihangete populariseerimiseks Euroopa Liidu liikmesriikides.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo selgitas oma avakõnes, et riigi kui targa tellija tunnuseks on vajaduspõhiselt koostatud hanked, kus tulemuseks võib olla täiesti uudne lahendus, teisisõnu, on hangitud innovatsiooni.

“On selge, et innovatsiooni ei hangita innovatsiooni pärast, vaid see on iseenesest kaasnev kasu uudsete lahenduste ostmisel, mis teenindavad paremini kasutaja vajadusi, on ressursisäästlikumad, efektiivsemad või muul moel paremad,” ütles Palo. “Sellistes hangetes osalemine on suurepärane võimalus ka erasektorile, kes saavad olla lahenduste väljatöötajateks.”

Innovatsioonihanke käigus püstitab hankija ülesande, mis lähtub hangitava eseme või teenuse aluseks oleva probleemi olemusest, mitte ei piirdu valikuga olemasolevate toodete või teenuste hulgas.
 
Näiteks räägib Siemens Mobility teede ja raudteede elektriseerimise eest vastutaja Anders Bylund paneeldiskussioonis projektist, kus plaanitakse luua elektrifitseeritud transpordivõrgustiku lahendus kaubaveoks maanteedel. Tulemuseks on energeetiliselt efektiivsem ja keskkonnasäästlikum lahendus.

Londoni metroo valgustusprojekti autorid Leon Smith ja David Bide räägivad aga kuidas hangiti avalike ruumide valgustuslahendus, mis oleks hinna poolest odavam ning muudaks ruumi valgustuse loomulikumaks, olles samal ajal ka informatsiooni edastaja suunaviitade näol. See projekt oli ka eelmise aasta innovatsioonihangete konkursi võitja.

Innovatsioonihangete konverents toimub täna ja homme Tallinnas Kosmos IMAXis. Konverentsi eesmärk on tõsta hankijate, poliitikakujundajate ning erasektori esindajate teadlikkust innovatsioonihangetest ja nende väärtusest.

Konverents toimub Euroopa Liidu Nõukogu Eesti eesistumise raames ja seda korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Euroopa Komisjoni sidevõrkude, sisu ja tehnoloogia peadirektoraadiga (DG CONNECT).

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.