Sa oled siin

India ettevõtetel on suur huvi Eesti vastu

13.03.2018
CoModule nutikad riksad Indias
CoModule nutikad riksad Indias

Eile lõppes ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ärivisiit Indiasse. Eesti äridelegatsioon kohtus üle 400 India ettevõttega ning Eesti ettevõtjate sõnul oli visiit edukas.

„Eesti-India vahelised ekspordisuhted on seni seisnenud peamiselt kaupade vahetamises, kuid märksa suurem potentsiaal on e-teenuste müügil,“ kommenteeris delegatsiooni juhtinud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

„Mul on hea meel, et nii mitmed Eesti IKT-sektori ettevõtjad julgesid tulla Indiasse oma äri arendama. India ei ole kindlasti lihtne turg ning kohalike sõnul sõltub ärisuhete loomine endiselt paljuski riigivõimude vahelistest kontaktidest,“ ütles Palo. „Meie eesmärk oli oma ettevõtjatele majandusministeeriumi ja kohaliku saatkonna abil uksi avada ja vaadates toimunud kohtumiste arvukust, selle me ka saavutasime.“

Talenti ja tööandjaid üle maailma kokkuviiv idufirma Jobbaticali turundustiimi juht Lauren Proctor sõnas, et Eesti äridelegatsioonist osa saamine oli neile suur au. „Meil on äärmiselt hea meel, et visiit oli niivõrd viljakas ja oleme väga rahul delegatsiooni korraldamise tasemega üleüldiselt. Majandusminiseerium, EAS ja kohalik saatkond Indias tegid omalt poolt suurepärast tööd ning eriti tahaksin rõhutada EAS-i hindamatut panust Eesti ettevõtete toetamisel nõu ja jõuga,“ ütles Proctor.

„India eripära seisneb kindlasti ka selles, et ettevõtete huvi on tunduvalt suurem tänu sellele, et kohapeal viibib minister, kes meie usaldusväärsust tõendab,“ selgitas targa maja lahendusi pakkuva EnLife’i asutaja ja juht Raivo Raestik, kes on juba varasemalt Indias tegutsenud ning omab ka kohalikke koostööpartnereid. „Oleme ärivisiidilt saanud üle ootuste palju kasulikke kohtumisi. See on parim EASi toetusmeede, mida ettevõtjad tahta võivad,“ ütles ta.

Sõidukitele nutilahendusi loova CoModule’i kaasasutaja ja äriarenduse juhi Teet Praksi sõnul oli nende peamine eesmärk India turgu valideerida.

“India on meile seni paistnud eksootiline ja kauge, mistõttu oli meie jaoks oluline kohalikku turgu kõigepealt tundma õppida. EASi korraldatud äriseminaridel Indias oli meie vastu ootamatult suur huvi. Lisaks õnnestus meil kohtuda ka ühe suurima kaherattaliste tootajaga, kellega loodetavasti saame peagi lepingu allkirjastada,“ ütles Praks. „Samuti oli vinge oma silmaga ära näha meie seadmetega varustatud taksoteenust osutavad rikšad, mis Delhi tänavatel juba sõidavad,“ lisas ta.

Ministri juhitud äridelegatsioon osales kolmes India linnas, Delhis, Chennais ja Mumbais, arvukatel äriseminaridel, konverentsidel, messil ja vastuvõttudel, ning lisaks toimusid India ettevõtjatega kohtumised eraldi. Samuti külastasid ettevõtjad Mumbai börsi ning Invest India peakontorit.

Äridelegatsiooni kuulusid ettevõtted Comodule, Guardtime, Velmenni, TransferFriend, Jobbatical ja EnLife ning EASi, e-residentsuse ja Work In Estonia programmi esindajad.

Äridelegatsiooni programm koostati EASi India ekspordi- ja välisinvesteeringute nõuniku Ankit Bahli, Eesti suursaatkonna New Delhis ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koostöös.

Veel uudiseid samal teemal

Ettevõtete starditoetuse andmine kolib Riigi Tugiteenuste Keskusesse.
19.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtlusega alustamine saab paindlikumad toetustingimused

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas starditoetuse määruse, mille muudatused võimaldavad alustada ettevõtlusega varasemast paindlikumatel tingimustel.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
15.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM valmistab ette investeeringutoetuse meedet ettevõtete digitaliseerimiseks ja automatiseerimiseks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium suunab aastatel 2019-2020 digidiagnostika toetusmeetme kaudu Eesti ettevõtetesse 2,3 miljonit eurot töölõikude leidmiseks, kus saaks paremini rakendada digitaalseid või robotlahendusi.