Sa oled siin

IKT-asekantsler: kasutame tehisintellekti riigiteenustes juba ülejärgmisel aastal

09.11.2018
Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia

Eile toimus Tallinna Ülikoolis konverents “Tehisintellekt 2018”, kus astus üles majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut, üks maailma tehisintellekti valdkonna juhteksperte Keith Strier ning mitmed Eesti ettevõtted tutvustasid siinseid tehisintellekti arendusi.

Värskelt Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liikmesriikide e-riikluse alase koostöö juhiks valitud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) IKT-asekantsler Siim Sikkut andis konverentsil ülevaate riigi tegevustest tehisintellekti vallas, tutvustades ka krattide ekspertrühma.

“Oleme Eestis alustanud esimeste krattide ehk tehisintellekti komponente rakendavate katsetustega. Näiteks küberintsidentide tuvastamiseks ja järelevalve tegevusteks,” viitas asekantsler Siim Sikkut. „Tahame juba ülejärgmisel aastal välja tulla ligi 50 erineva tehisintellekti rakendusega Eesti riiklikes teenustes ja avalikus sektoris laiemalt.“

Siim Sikkuti sõnul on ka erasektoris tärkamas huvi, mistõttu kaardistatakse tegevusi, mis tõstaks märgatavalt krattide kasutuselevõttu. “Ettevõtete ühe ootusena on selgunud, et vaja oleks riigipoolsest toetust tehisintellekti kasutuselevõtuks. Riigilt oodatakse valdkonnas teadlikkuse ja tehnilise nõu kättesaadavuse pakkumist,” viitas Sikkut.

Asekantsleri sõnul on Eesti jaoks tegemist hindamatu võimalusega, kuna kratid on kahaneva rahvastikuga riikides päästvaks lahenduseks. „Eestis saame tehisintellekti abil tõsta tootlikkust majanduses, viia e-riigi teenused järgmisele mugavustasemele ning meelitada ka maailmast krattide loojaid ja investeeringuud siia,“ sõnas Sikkut. “Eesti e-riigile omaselt soovime olla ka selles vallas teerajajaks, luues head tingimused esimeste krattide edukaks kasutuselevõtuks,” lisas ta.

Riigikantselei ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitasid projekti tehisintellekti ehk krattide kasutuselevõtmise analüüsimiseks ja edendamiseks Eestis, seal hulgas testkeskkonna arendamiseks Eestis.

Moodustatud ekspertrühm koostab ettepanekud õigusaktideks, et muuta võimalikuks krattide ehk täisautonoomsete infosüsteemide kasutamine kõikvõimalikes eluvaldkondades ning tagada õigusruumi selgus ja vajalik järelevalve. Samuti töötab ekspertrühm välja Eesti tehisintellekti strateegia, kus on kirjeldatud, kus ja millistest krattidest võib enim kasu olla nii avalikus kui erasektoris ning meetmed, millega nende kasutuselevõtmist edendada.

Veel uudiseid samal teemal

Minister Siem eilsel virtuaalsel allkirjastamistseremoonial.
27.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti liitus seni suurima rahvusvahelise digiprojektiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem allkirjastas eile õhtul virtuaalselt ühisdeklaratsiooni ITU (International Telecommunication Union), Diali (Digital Impact Alliance), BMZ (Saksamaa Majanduskoostöö ja Arenguministeerium) ja Eesti välisministeeriumi vahel, mis võimaldab alustada rahvusvahelist koostööd digiriigi ehitusblokkide s

Tutvustame ja tunnustame neid, kes riiklike digiteenuste taga!
20.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM kuulutab välja riigi digiteenuste konkursi „Su(g“

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kuulutas täna välja riigi digiteenuste konkursi “Su(g”, millega tunnustatakse parimaid riiklikke digiteenuseid ja nende omanikke ning tõstetakse esile nende panust Eesti digiühiskonna arengusse.