Sa oled siin

Homme on Euroopa Merepäev

19.05.2009

Euroopa Nõukogu, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni presidentide poolt 20. mail 2008 allkirjastatud kolmepoolses deklaratsioonis kiideti heaks Euroopa Merepäeva iga-aastane pidulik tähistamine, millega soovitakse pöörata erilist tähelepanu merede ja ookeanide olulisusele meie igapäeva elus.

Tänavusel Euroopa Merepäeval korraldatakse Eestis homme kolm üritust: merenduspoliitika seminar, õpilaste ekskursioonid laevadele, näituse avamine Meremuuseumis koos päevakohaste sõnavõttudega.

Merepäeva põhisündmuseks on Tallink SPA hotellis toimuv Eesti merenduspoliitika teemaline seminar. Samal ajal toimuvad õpilaste ekskursioonid reisiparvlaevadele, gruppidele tutvustatakse ka puksiire, lootsipaati ja Eesti Mereväe laevu Admiraliteedi basseinis. Eesti Meremuuseumis avatakse näitus "Täispurjedes ja lippude lehvides merepõhja".

Merenduspäeva täpne kava on väljas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel www.mkm.ee aadressil http://www.mkm.ee/7130/.

Merepäeva korraldavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Veeteede Amet, Eesti Meremuuseum ja Eesti Laevaomanike Liit ning seda aitavad läbi viia AS Tallink ja Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing.