Sa oled siin

Gruusia sai rahandusreformi läbiviimiseks Eestis valminud riigirahanduse juhtimise tarkvara

15.09.2009

Täna pärastlõunal kohtumisel Gruusia peaministri Nika Gilauriga arutas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kahe riigi ettevõtete majanduskoostöö võimalusi. 
Kohtumisel arutasid Gruusia peaminister Nika Gilauri ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kahe riigi majanduskoostöö võimalusi ja võimalusi ettevõtete koostööks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. Üheks teemaks kohtumisel oli ka Gruusias 2006. aastal käivitatud avaliku sektori finantsjuhtimise reform, mille toetamiseks kinkis majandus- ja kommunikatsiooniminister Eestis Webmedia Grupi poolt loodud riigirahanduse juhtimise tarkvara, mis automatiseerib riigis eelarve ettevalmistamise, eelarve täitmise ja riigikassa tegevustega seotud protsessid. 

Alates 2006. aastast on Gruusia Rahandusministeerium ette valmistanud avaliku sektori finantsjuhtimise reformi, mille eesmärk on tõhustada riigi finantsjuhtimisvõimekust ning käivitada uued riigirahanduse juhtimisega seotud protsesse toetavad ja neid automatiseerivad infosüsteemid.
Lisaks Eesti poolt kingitud tarkvaralitsentsidele on reformi läbiviimisesse panustanud ka Maailmapank ning Suurbritannia, Rootsi ja Hollandi valitsused.