Sa oled siin

Euroopa Liidu energeetikaministrid keskenduvad elektrituru toimimisele

20.09.2017

Täna, 20. septembril arutavad Euroopa Liidu energeetikaministrid Tallinnas mitteametliku energeetika- ja transpordiministrite kohtumise raames Euroopa ühtse elektrituru toimimist.

Kogu maailma energeetikasektorit ootavad ees põhjalikud, kliimamuutuste pidurdamiseks vajalikud muutused. See tähendab eelkõige koordineeritud tööd CO2 heitmete vähendamiseks, energia tootmise hajutamist ja uute digitaalsete tehnoloogiate juurutamist.

„Rõhutaksin just digitaliseerimist, mis loob energiaturu kaasajastamiseks väga palju uusi võimalusi,“ ütles Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson. „Just seetõttu kutsusime Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana liikmesriike koos erasektoriga liituma Tallinna e-Energia deklaratsiooniga ja pühenduma digitaalsete lahenduste kasutuselevõtule kogu energeetika valdkonnas,“ lisas minister.

Ministri sõnul on Eestil energeetika e-lahendustes Euroopa Liidus juhtiv roll. „Näiteks on Eestis juurutatud kaugloetavad nutikad elektriarvestid, mis võimaldavad inimestel oma elektritarbimist reaalajas jälgida ja tänu sellele raha kokku hoida. Samuti on võimalik saada internetist elektrikatkestuste kohta operatiivset teavet,“ rääkis Simson.

Pärastlõunal liituvad energeetikaministritega Euroopa transpordiministrid, et koos arutada nii Euroopa energialiidu kui ka ühtse transpordipiirkonna arenguvõimalusi uue eelarveperioodi vaates pärast 2020. aastat. Transpordiministrite kohtumine jätkub neljapäeval, mil teemadeks on Euroopa transpordivõrgustiku põhivõrgu väljaehitamine ja lennuühenduste parandamine.

Täna kell 16.15 toimub Kultuurikatlas pressikonverents, kus tänastest aruteludest annavad ülevaate minister Kadri Simson, Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčovič, kliima- ja energiavolinik Miguel Arias Cañete ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppiman.

Teade eesistumise lehel: https://www.eu2017.ee/et/uudised/pressiteated/euroopa-liidu-energeetikam...

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EL näeb ette kaubavedude suunamist maanteelt raudteele

Euroopa Komisjoni avaldatud The European Green Deal´i ehk rohelise kokkuleppe üheks suureks eesmärgiks on suunata suur osa maanteevedude kaubamahust, kus kantakse 75% kogu Euroopa kaubast, raudtee- ja merevedudele, mis tähendab Eestile jätkuvaid pingutusi raudteesektori arendamiseks.