Sa oled siin

Euroopa Kosmoseagentuuri peadirektor Jan Wörner külastab sügisel Eestit

20.01.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister Liisa Oviir kohtus esmaspäeval Pariisis Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) juhtkonna liikmete ja peadirektori Jan Wörneriga, kes tunnustas Eestit innovaatiliste tehnoloogiate eest ja innustas eestlasi mõtlema suurelt ning osalema astronautide kandideerimisvoorus.

Kohtumisel lepiti kokku, et tänavu sügisel külastab ESA peadirektor Jan Wörner Eestit. Praegu ehitatakse nii Tartu Ülikoolis kui  ka Tallinna Tehnikaülikoolis tudengisatelliite ning lootustandvalt lubas ESA peadirektor leida 2017. aastal ka võimalusi, et tudengisatelliite orbiidile lennutada.

Wörner innustas 2018. aastal avatavas ESA astronautide kandideerimisvoorus osalema ka Eesti kodanikke.

„Vaatamata meie riigi väiksusele, saame me kandideerida teiste ESA liikmesriikidega võrdsetel tingimustel,“ selgitas ettevõtlusminister Liisa Oviir. „Eesti esimene astronaut võib kõlada küll üliambitsioonika ideena, kuid kosmoses tulebki suurelt unistada.“

ESA avaldas kohtumisel soovi oma organisatsiooni digitaliseerimisel rakendada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia tugevat kompetentsi sisemiste protsesside efektiivistamisel.

Eesti on Euroopa Kosmoseagentuuri täisliige alates 1. septembrist 2015. Eesti osaleb kahes ESA valikprogrammis: Üldine Tehnoloogiaprogramm ning Maa kaugseire programm.

20/01/2016

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.

Minsiter Kaimar Karu kohtus Läti presidendi Egils Letvits’iga. Foto autor: Latvijas Valsts Prezidents
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus piirkonna riike liituma X-teega

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Riias Põhjala ja Balti kolleegidega, et arutada piirkonna digitaalse arengu, e-valitsemise lahenduste ja edasiste koostöökohtade üle. Minister kutsus üles ka teisi piirkonna riike liituma andmevahetuskihiga X-tee.