Sa oled siin

Euroopa Kosmoseagentuur kutsub huvilisi kosmoseteemalisele debatile

02.08.2016

10. septembril 2016 toimub Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) liikmesriikides avalik debatt teemal, milline on liikmesriikide kodanike nägemus ESA tulevikust: milliseid missioone kavandada ja milliseid maapealseid probleeme lahendada kosmosetehnoloogiate abil.

Debati eesmärk on kaasata tavakodanikke Euroopas kosmoseteemalistesse aruteludesse. „Debati korraldamine on hea võimalus tuua kosmosevaldkond ja selle poolt pakutavad võimalused inimestele lähemale, leida läbi arutelude uusi võimalusi valdkonna abil igapäevaste väljakutsete lahendamisel ning anda oma nägemus, kuidas Euroopa Kosmoseagentuur võiks lähiaastatel valdkonda edasi arendada,“ sõnas ettevõtlusminister Liisa Oviir.

22 Euroopa riigi osalusega on tegemist esimese kosmose tulevikku puudutava üritusega, mis hõlmab nii paljusid riike. Debatis osalejate arv on piiratud ning igast liikmesriigist saab debatil osaleda ligikaudu 100 inimest. Eestis toimuvad debatid Tallinnas ja Tartus (Tõraveres). Avalikust debatist osavõtjatelt ei oodata kosmosealaseid eriteadmisi.

Debati tulemused edastatakse ESA peadirektorile Johann-Dietrich Wörnerile.

Eelregistreerimine on kõigile soovijatele avatud, vt: http://www.citizensdebate.space/et_EE/home ja kestab kuni 28. augusti 2016 südaööni.

/02.08.2016/

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.