Sa oled siin

Ettevõtlusminister tutvus Saksa tööstussektoriga

11.11.2015
Eesti äridelegatsioon koos ettevõtlusminister Liisa Oviiri ja liidumaa ettevõtjate ja klastrite esindajatega.Foto autor: Madis Luik
Eesti äridelegatsioon koos ettevõtlusminister Liisa Oviiri ja liidumaa ettevõtjate ja klastrite esindajatega. Foto autor: Madis Luik
Eesti ettevõtlusminister ja Saksamaa liidumaa Baden-Württebergi majandusesindus BW-I leppisid kokku visiidi Eestisse.
 
Saksamaal Stuttgartis peetud kohtumisel majandusesinduse juhtidega märkis ettevõtlusminister Liisa Oviir, et head suhted Saksamaaga on üks Eesti välispoliitilisi prioriteete.
 
„Oleme kohtunud mitmete tööstussektori esindajatega, kes on meid inspireerinud suurelt mõtlema. Tööstuspoliitika välja arendamine on mahukas ettevõtmine, kus meil on Saksamaalt palju õppida,“ ütles minister.
 
Kohtumisel lepiti kokku, et Saksamaa majandusesindus külastab kevadel Tallinnas rahvusvahelise tehnoloogianädala ICT week raames toimuvat Industry 4.0 konverentsi, et jätkata IKT koostöö võimaluste otsimist ning toetada Eestit tööstuspoliitika välja töötamisel.
 
Baden-Württembergi majandusesinduse BW-i juht Jürgen Oswald ütles teisipäeval peetud Eestit tutvustaval äriseminaril, et Eestil kui tuntud IT-riigil on palju pakkuda Saksamaa ettevõtetele, et toetada uue tööstuspoliitika rakendamist.
 
Visiidil osalenud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juht Hanno Tomberg ütles, et Baden-Württenberg on Euroopa üks innovaatilisemaid regioone, mis toetub kohaliku suurtööstuse uuendusmeelsusele.
 
„Eestil on pakkuda nutikaid IT-lahendusi, milleni Saksa ettevõtjad pole veel jõudnud. See oleks Eesti majanduse võimalus teha nii ettevõtete kui ka tehnoloogia arenduskeskuste ja näol koostööd selle piirkonna ettevõtetega,“ sõnas Tomberg.
 
Lisaks kohtus Oviir Baden-Württembergi liidumaa riigisekretär Peter Hofelich'iga, kellega arutati koostöövõimalusi.
 
Ettevõtlusministri kolmepäevase visiidi käigus külastas minister koos ettevõtlusorganisatsioonide ja ettevõtete esindajatega Saksamaa liidumaa Baden-Württenbergi tööstusettevõtteid, majandusesindust, kohtuti klastrite esindajatega. 
 
/11.11.2015/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.

Minsiter Kaimar Karu kohtus Läti presidendi Egils Letvits’iga. Foto autor: Latvijas Valsts Prezidents
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus piirkonna riike liituma X-teega

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Riias Põhjala ja Balti kolleegidega, et arutada piirkonna digitaalse arengu, e-valitsemise lahenduste ja edasiste koostöökohtade üle. Minister kutsus üles ka teisi piirkonna riike liituma andmevahetuskihiga X-tee.