Sa oled siin

Ettevõtlusminister Tammist: Eesti tööstus liigub väärtusahelas kõrgemale

06.12.2018
Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kohtunud Tööstus 2030 ekspertgrupile tutvustati Eesti tööstussektori konkurentsivõime kasvatamiseks kasutusele võetud lahendusi. Ettevõtlusminister Rene Tammisti algatusel on tööstuse lisandväärtuse kasvatamiseks rakendatud mitmeid abinõusid alates tööstuste digitaliseerimisest ning tööstuslaenust kuni ülipopulaarseks kujunenud  tootearenduse meetmeni.

„Meie eesmärk on suurendada tööstuses loodavat lisandväärtust võimekuste kasvatamisega neljas valdkonnas – väärtusahelas kõrgemale pürgimises, paremas võimekuses eksportida ja investeeringuid kaasata, talentide kaasamises ning tulu teenimises,“ rõhutas minister Tammist.

„Tänavu toimunud töörühmade koosolekutelt on tulnud väga palju häid ideid ning konstruktiivset tagasisidet senistele tegevustele. Oluline on see, et meil on parem teadmine sellest, mida meil tuleb veel teha, et muutuda tööstusvaldkonnas veelgi konkurentsivõimelisemaks. Nüüd tuleb see plaan ellu viia ning Tööstus 2030 ekspertrühmas kokku lepitud tegevussuunad annavadki ühise sihi erasektori ja avaliku sektori koostööle,“ lisas ettevõtlusminister.

Tööstus 2030 koostöökogu on kahetasandiline, erinevate majandussuundade esindajatest koosnev nõuandev kogu, kus jooksvates aruteludes on kaasatud kõik tööstuse erialaliidud ja seotud huvigrupid ning tulevikus ka kõigi sektorite suurimad eksportijad. Nende arutelude tulemused, järeldused ning lahendusettepanekud on sisendiks ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri juures regulaarselt kogunevale töösturitest koosnevale ekspertkogule.

“Vajame edukat ja uuenduslikku tööstussektorit, mis veaks innovatsiooni ning maksaks kõrgemat palka oma töötajatele. Tugeva tööstusega riik peab olema märgatav ka rahvusvahelisel areenil, mistõttu tööstuse rahvusvahelistumist toetav ekspordipoliitika ja laia kandepinnaga äridiplomaatia on väga olulised. Meie ettevõtete hea koostöö maailma eri paigus tegutsevate partneritega nii äri, kui teadus-arenduse ja innovatsiooni suunal on kahtlemata Eesti majanduspoliitika kujundamisel oluliseks eesmärgiks, sealhulgas ka tööstusvaldkonnas,” märkis minister, ning täpsustas, et MKM on viimaste kuude jooksul selle eesmärgi suunas teinud mitmeid otsustavaid samme.

“Näiteks saime valitsuselt toetuse Dubai EXPOle sõitmiseks, avasime ettevõtjatele suunatud ärivisiitide portaali visiidid.ee, sõlmisime USAs Lõuna-Carolinaga ettevõtjate koostööd hõlbustava rakenduslepingu ja osalesime mitme Eesti ettevõtjaga Hiinas toimunud kõrgtehnoloogia messil. Eesti peab enda tootmisvõimekusi maailmas näitama ning arendama tööstust läbi teadus-arenduse ja innovatsioonialase koostöö. Samuti tuleb nendes valdkondades tõsta ka kohapealset võimekust ning tagada, et meie enda ettevõtetes töötaks piisavalt kvalifitseeritud teadlasi, insenere ja tööstuses kasutatavaid tehnoloogiaid valdavaid inimesi,” sõnas Tammist.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.