Sa oled siin

Ettevõtlusminister Rene Tammist arutas teiste digiriikidega tehisintellekti väljakutseid

23.11.2018
Eesti delegatsioon Iisraelis
Eesti delegatsioon Iisraelis

Juhtivate digiriikide tippkohtumisel Iisraelis arutati tehisintellekti vastutustundlikku kasutamist. Ministrit saatev äridelegatsioon kohtus kohalike digivaldkonna ettevõtetega.

Minister Tammisti sõnul tuleb tehisintellekti rakendamise eetilisi väljakutseid lahendada laiemalt, kui vaid ühe riigi tasemel. „Vastutustundlikku ja eetilist tehisintellekti kasutamist on maailmas hõlpsam edendada, kui sellega tegelevad ühiselt mitmed sarnase mõtteviisiga riigid,“ märkis minister Tammist.

Tammist tõi kohtumisel esile Eesti avalikus sektoris juba tehisintellekti kasutatavaid rakendusi: „Riigi Infosüsteemi Amet kasutab tehisintellekti abi, et tuvastada küberjulgeoleku intsidente ning PRIA rakendab Euroopa Kosmoseagentuuri poolt kogutavaid satelliitandmeid, et tuvastada põldudel toimuv.“

Järgmisel aastal võõrustab tippkohtumist Lõuna-Ameerika digitaalne liider Uruguay, kellega Eestil on Tammisti sõnul hästi toimiv koostöö. „Kohtumise käigus pakkusin Uruguayle Eesti tuge ning oskusteavet,“ lisas Tammist.

Uruguay valitsuse IKT-valdkonna juhi Jose Clastorniku sõnul on nad huvitatud koostööst Eestiga, sest maailma juhtivate digiriikide seas on partnerlus just Eestiga olnud kõige viljakam. „Meie koostöö digiühenduste vallas on olnud suurepärane. Kindlasti süvenevad meievahelised suhted järgmise aasta jooksul veelgi,“ märkis Clastornik.

Eile toimunud D9 digiriikide võrgustiku tippkohtumisel  kohtus ettevõtlusminister delegatsioonidega Iisraelist, Uus-Meremaalt, Kanadast, Ühendkuningriigist, Uruguayst, Lõuna-Koreast, Portugalist ja Mehhikost.

Lisaks digiriikide tippkohtumisel osalemisele kohtus ettevõtlusministrit saatev äridelegatsioon Tel Avivis ja Jeruusalemmas kohalike tehnoloogiaettevõtjate ning idufirmadega. Teiste seas näiteks sõidukite turvalisuse rakendusega tegeleva Nexari, võimalikke liiklusõnnetusi ennustava juhiabisüsteemi looja Mobileye, mesinikele ning talupidajatele abiks oleva BeeHero ning tehnoloogia abil inimese tervislikku seisundit hindav Beyond Verbaliga.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatud äridelegatsioonis osalesid Eesti ettevõtted Mooncascade, Reaalsüsteemid, Oshino Electronics Estonia, Ecomatic, Zell Aronovich advokaadibüroo ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Veel uudiseid samal teemal

Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
19.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
14.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Soome äriregistrid vahetavad nüüdsest andmeid digitaalselt

Alates 14. veebruarist vahetavad Soome ja Eesti äriregistrid andmeid üle X-tee. See vähendab paberimajandust, muudab asjaajamise kiiremaks ja teenuse ettevõtjatele mugavamaks.