Sa oled siin

Ettevõtlusminister Rene Tammist alustas visiiti Iisraeli

21.11.2018
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist alustas eile visiiti Iisraeli, et osaleda digitaalvaldkonna tippkohtumisel ja luua Eesti ettevõtjatele uusi ärivõimalusi.

Neli päeva kestev visiit viib ministri delegatsiooni Iisraeli pealinna Jeruusalemma ja majanduskeskusesse Tel Avivi. Visiidi raames toimub rahvusvaheline digitaalvaldkonna tippkohtumine, kus arutatakse tehisintellekti kasutuselevõtuga seotud uusi võimalusi.

Digitaalvaldkonna kohtumisel osalevad lisaks Eestile e-riikluse vallas juhtivate riikide ehk D7 võrgustiku delegatsioonid Iisraelist, Uus-Meremaalt, Kanadast, Ühendkuningriigist, Uruguayst ja Lõuna-Koreast. Kohtumisel võetakse D7 võrgustiku liikmeteks Portugal ja Mehhiko, kellel on samuti plaanis eelisarendada e-valitsemise lahendusi.

Minister Tammisti visiit kestab reedeni ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatud äridelegatsioonis osalevad ettevõtted Ecomatic, Mooncascade, Oshino Elektronics Estonia, Real Systems, United Angels VC ja Kaubandus-Tööstuskoda.

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
11.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM hakkab koostöös Tartu Ülikooliga noortele programmeerimist õpetama

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tartu Ülikool allkirjastasid lepingu, et viia läbi noortele mõeldud programmeerimise e-kursus “Tehnoloogia tarbijast loojaks”. Lepingu kohaselt õpetab Tartu Ülikool koostöös koolidega 2022. aasta kevadeks programmeerimist vähemalt 500 noorele üle Eesti.