Sa oled siin

Ettevõtlusminister Rene Tammist alustas visiiti Iisraeli

21.11.2018
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist alustas eile visiiti Iisraeli, et osaleda digitaalvaldkonna tippkohtumisel ja luua Eesti ettevõtjatele uusi ärivõimalusi.

Neli päeva kestev visiit viib ministri delegatsiooni Iisraeli pealinna Jeruusalemma ja majanduskeskusesse Tel Avivi. Visiidi raames toimub rahvusvaheline digitaalvaldkonna tippkohtumine, kus arutatakse tehisintellekti kasutuselevõtuga seotud uusi võimalusi.

Digitaalvaldkonna kohtumisel osalevad lisaks Eestile e-riikluse vallas juhtivate riikide ehk D7 võrgustiku delegatsioonid Iisraelist, Uus-Meremaalt, Kanadast, Ühendkuningriigist, Uruguayst ja Lõuna-Koreast. Kohtumisel võetakse D7 võrgustiku liikmeteks Portugal ja Mehhiko, kellel on samuti plaanis eelisarendada e-valitsemise lahendusi.

Minister Tammisti visiit kestab reedeni ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatud äridelegatsioonis osalevad ettevõtted Ecomatic, Mooncascade, Oshino Elektronics Estonia, Real Systems, United Angels VC ja Kaubandus-Tööstuskoda.

Veel uudiseid samal teemal

Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
19.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
14.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Soome äriregistrid vahetavad nüüdsest andmeid digitaalselt

Alates 14. veebruarist vahetavad Soome ja Eesti äriregistrid andmeid üle X-tee. See vähendab paberimajandust, muudab asjaajamise kiiremaks ja teenuse ettevõtjatele mugavamaks.