Sa oled siin

Ettevõtlusminister pakub Eestit Hiina kõrgtehnoloogiate katsetajaks

14.11.2018
Minister Rene Tammist Shenzheni tehnoloogiamessil
Minister Rene Tammist Shenzheni tehnoloogiamessil

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist tutvustas Hiinas Eesti e-teenuste platvormi ja kinnitas Eesti valmisolekut tihendada kaubavahetust ja ärisuhteid.

„Eesti teeb mitmekülgset koostööd Hiina valitsusasutuste ja erasektoriga kahe riigi majandussuhete edendamiseks. Hiina on suur ja Eesti ettevõtjatele suhteliselt avastamata turg, kuid ka Eestil on hoolimata meie suuruserinevusest Hiinale pakkuda unikaalseid võimalusi koostööks. Näiteks võiks Eesti partnerid olla Hiina ettevõtjatele nende toodete ja tehnoloogialahenduste katsetajaks enne Euroopa turule sisenemist,“ sõnas minister Hiinas Shenzhenis Hi-Tech Fairi paneelis peetud kõnes.

„Eestil on hea kogemus näiteks isejuhtivate sõidukite reaalses liikluses katsetamisest ja sellega seonduvast õigusruumi loomisest. Neid kogemusi saab ära kasutada ka muude avaliku ruumi infovälja ja ohutust parandavate tehnoloogiate jaoks, nii linnatänaval kui küberruumis. Uute tehnoloogiate eesmärk on muuta inimeste elu mugavamaks ja ohutumaks,“ märkis minister.

Tänavuse messi fookuses on targa linna tehnoloogiad, nagu näiteks reaalajas kogutavate andmete ja koormusprognooside abil isereguleeruv nutikas tänavavalgustus või liiklusvooge optimeerivad infosüsteemid ja -tablood.

Hiina on läbimas digirevolutsiooni ja on viimastel aastatel arendanud väga jõuliselt erinevaid digitaalseid lahendusi näiteks panganduses ning on uute finantstehnoloogiate kasutuselevõtu osakaalult maailmas juhtival kohal. „Eestil on suurepärane e-teenuste platvorm, mida saab kasutada näiteks uute turvaliste pangaülekande teenuste välja töötamiseks. Hiina on e-panganduses muust maailmast selgelt ees ning Eesti on üks paremaid kohti, kus neid tehnoloogiaid globaliseerumisküpseks arendada,“ lisas minister näite Eesti ja Hiina koostöövõimalusest.

Ettevõtlusminister osaleb koos Eesti äridelegatsiooniga Shenzheni tehnoloogiamessil, kohtub Shenzheni linnapeaga ning külastab tehnoloogia- ja logistikaettevõtteid.

Shenzhenis peetav tehnoloogiamess toob kokku kõrgtehnoloogiaid arendavad ettevõtted üle maailma, Eesti osaleb messil teist korda. Messi 3000 eksponenti oodatakse külastama ligi 1,5 miljonit inimest. Eesti ettevõtjate eesmärgiks on leida messil koostöövõimalusi ja ärikontakte targa linna lahenduste, e-kaubanduse ja logistika valdkondades.

Veel uudiseid samal teemal

Agnus Laane võidutöös genereerib tehisintellekt endale ise iga kord unikaalse logo.
21.05.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Krattide logokonkursi võitis tehisintellekti poolt loodud logo

Riigikantselei ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt korraldatud krattide ehk tehisintellekti logokonkursi võitis Agnus Laane töö, mille keskseks ideeks on, et kõikidel materjalidel on iga kord unikaalne allkiri, mille annab vastavalt programmeeritud tehisintellekt ise. Parim töö valiti välja konkursile laekunud 47 töö seast.

16.05.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Euroopa Kosmoseagentuuri juht avas täna Tallinnas Eesti satelliidiandmete keskuse

ESTHubi nime kandev andmekeskus aitab tehnoloogiaettevõtetel kosmosest kogutavaid kaugseire andmeid kiiremini kätte saada ja töödelda.