Sa oled siin

Ettevõtlusminister osaleb ülemaailmsel ettevõtluse kongressil

14.03.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister Liisa Oviir võtab täna ja homme osa Kolumbias ettevõtluse kongressi startupide programmist, kus tutvustab Eesti idufirmade arengukeskkonda ja e-riigi võimalusi.

Minister annab ülevaate valitsusasutuste e-lahendustest ja räägib organisatsioonide vahelisest andmevahetuskeskkonnast X-teest ning välismaalastele loodud e-residentsusest.

„Eestis on üks maailma arenenumaid e-ühiskondi, kus kõik kodanikud kasutavad riigiga suhtlemiseks elektroonilisi lahendusi. Olles väikesed ja paindlikud oleme võimelised kiiresti arenema ja looma lahendusi, mis teistel riikidel võtaks aega kümme aastat,“ ütles Oviir.

Kohtumisel teiste riikide ministritega arutatakse ka tulevikuvõimaluste üle.

„Nii tehnoloogiad kui maailmaturud arenevad kiiresti ja keegi ei tea täpselt, mida tulevik toob, kuid me püüame seda planeerida. Riigi konkurentsivõime tõstmiseks tuleb nii valitsusel kui ettevõtetel hoida ennast kursis maailma tehnoloogiauuendustega,“ märkis Oviir.

Viimastel aastatel on plahvatuslikult kasvanud startup-ide kiirendite programmid, mis aitavad kiirelt luua uusi idufirmasid. Kolumbia ettevõtluskongressi Startupide programmis uuritakse, mis on startup-ide kiirendite hoogsa kasvu taga, tuuakse näiteid edukatest programmidest ja analüüsitakse võimalusi koguda andmeid, mis aitaksid ettevõtjal kasvada.

Iga-aastasel maailma ettevõtluskongressil osalevad tuhanded ettevõtjad, investorid, teadlased ja poliitikakujundajad rohkem kui 160st riigist. Kongressil räägitakse ettevõtlusega alustamisest ja selle arendamisest, esitletakse uuringuid, jagatakse kogemusi ja vahetatakse poliitikakujundamise ideid.

/14.03.2016/

Veel uudiseid samal teemal

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
25.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Siem: Eesti sidevõrgud peavad olema turvalised

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Huawei Baltics juhi Ricky Cheni ning teiste Huawei esindajatega. Arutluse all olid tehnoloogiahiiu toodetavate sideseadmete turvalisus ning käimasolev sidevõrkude turvalisuse regulatsioon.

Uus infoühiskonna arengukava on võtnud sihiks avalike e-teenuste kvaliteedi ja kasutajakogemuse järgmise arenguhüppe – arendatakse välja „nähtamatud“ sündmusteenused.
20.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Sündmusteenused viivad digiriigi järgmisele tasemele

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tutvustas eile virtuaalseminaril sündmusteenuste analüüsi tulemusi, mille raames pandi paika 15 erineva sündmusteenuse kontseptsioon ja neist viiele kujundati tulevikuvaated.