Sa oled siin

Ettevõtlusminister osaleb ülemaailmsel ettevõtluse kongressil

14.03.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister Liisa Oviir võtab täna ja homme osa Kolumbias ettevõtluse kongressi startupide programmist, kus tutvustab Eesti idufirmade arengukeskkonda ja e-riigi võimalusi.

Minister annab ülevaate valitsusasutuste e-lahendustest ja räägib organisatsioonide vahelisest andmevahetuskeskkonnast X-teest ning välismaalastele loodud e-residentsusest.

„Eestis on üks maailma arenenumaid e-ühiskondi, kus kõik kodanikud kasutavad riigiga suhtlemiseks elektroonilisi lahendusi. Olles väikesed ja paindlikud oleme võimelised kiiresti arenema ja looma lahendusi, mis teistel riikidel võtaks aega kümme aastat,“ ütles Oviir.

Kohtumisel teiste riikide ministritega arutatakse ka tulevikuvõimaluste üle.

„Nii tehnoloogiad kui maailmaturud arenevad kiiresti ja keegi ei tea täpselt, mida tulevik toob, kuid me püüame seda planeerida. Riigi konkurentsivõime tõstmiseks tuleb nii valitsusel kui ettevõtetel hoida ennast kursis maailma tehnoloogiauuendustega,“ märkis Oviir.

Viimastel aastatel on plahvatuslikult kasvanud startup-ide kiirendite programmid, mis aitavad kiirelt luua uusi idufirmasid. Kolumbia ettevõtluskongressi Startupide programmis uuritakse, mis on startup-ide kiirendite hoogsa kasvu taga, tuuakse näiteid edukatest programmidest ja analüüsitakse võimalusi koguda andmeid, mis aitaksid ettevõtjal kasvada.

Iga-aastasel maailma ettevõtluskongressil osalevad tuhanded ettevõtjad, investorid, teadlased ja poliitikakujundajad rohkem kui 160st riigist. Kongressil räägitakse ettevõtlusega alustamisest ja selle arendamisest, esitletakse uuringuid, jagatakse kogemusi ja vahetatakse poliitikakujundamise ideid.

/14.03.2016/

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.