Sa oled siin

Ettevõtlusminister avas Lissabonis Portugali-Eesti äriseminari

18.04.2019
Vabariigi President Kersti Kaljulaid, ettevõtlus- ja IT-minister Rene Tammist, IKT asekantsler Siim Sikkut ja Eesti delegatsioon külastasid Lissabonis ka Eesti ettevõtet Monese. Foto autor: Mattias Tammet (Vabariigi Presidendi Kantselei).
Vabariigi President Kersti Kaljulaid, ettevõtlus- ja IT-minister Rene Tammist, IKT asekantsler Siim Sikkut ja Eesti delegatsioon külastasid Lissabonis ka Eesti ettevõtet Monese. Foto autor: Mattias Tammet (Vabariigi Presidendi Kantselei).

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist avas eile pärastlõunal Lissabonis esindusliku Portugali-Eesti äriseminari, mis keskendus digimajandusele ja innovatsioonile. Minister kutsus Eesti ja Portugali ettevõtjaid üles tegema koostööd ning leidma uusi kontakte või tugevdama juba olemasolevaid.

„„Portugal on hetkel kiire kasvu faasis tehnoloogiaettevõtetele väga atraktiivne paik ja on hea meel näha, et siin on kanda kinnitanud juba kolm Eesti tehnoloogiaettevõtet,“ ütles minister Tammist. „Eesti ja Portugal kasutavad mõlemad elektroonilist ID-kaarti ja see loob suurepärased võimalused äri tegemiseks ja kaubanduse edendamiseks meie riikide vahel,“ sõnas Tammist. „Lisaks töötame praegu lahenduse kallal, mis võimaldaks Portugali ID-kaardi omanikul luua Eestis ettevõte ja vastupidi,“ lisas minister.

Lissabonis toimuv äriseminar on osa Portugali riigivisiidist ja selle eesmärk on edendada Eesti-Portugali ärisuhteid ja luua kontakte kahe riigi ettevõtete vahel. Kaasatud on ka 25-liikmeline Eesti äridelegatsioon, kus on esindatud nii IT valdkond, meditsiin, puidutööstus kui ka näiteks Eesti ehtekunst. „Loodan, et siin visiidil tekib nii mõnegi Eesti ja Portugali ettevõtte vahel kokkupuutepunkte ning järgmisel visiidil on Lissabonis Eesti ettevõtete edulugusid juba rohkem,“ lõpetas Tammist.

Äriseminaril toimus lisaks koos Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ja IKT asekantsleri Siim Sikkutiga kõrgetasemeline paneeldiskussioon, kus arutleti Eesti ja Portugali e-riigi võimaluste ja arengu üle.

Minister Rene Tammist külastas ka Lissabonis tegutsevaid Eesti ettevõtteid: globaalseid pangandusteenuseid pakkuvat Moneset ja müügiprotsesside haldamise tarkvara pakkuvat Pipedrive’i.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.