Sa oled siin

Ettevõtlusminister andis Põltsamaal koolitunni

24.05.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir Põltsamaa Ühisgümnaasiumis
Ettevõtlusminister Liisa Oviir Põltsamaa Ühisgümnaasiumis

Ettevõtlusminister Liisa Oviir külastas täna Jõgevamaad, mille raames andis ta Põltsamaa ühisgümnaasiumis õpilastele koolitunni ning kohtus kohalike ettevõtjatega.

Visiit algas koolitunniga Põltsamaa Gümnaasiumi õpilastele, kus minister Oviir rääkis õpilastele ettevõtlusega alustamisest ja noortest tööturul.

„Noortel on suurim eelis alustada ettevõtlust, neil on julgust ja teotahet. Puuduvad veel täiskasvanulikud kohustused nagu pangalaen või pereelu, mis annab neile suurima eelise julgelt katsetada. Kuna maailm muutub kiiresti, siis peavad kõik olema valmis elukestvaks õppeks ja erinevatel eluetappidel ka ümberõppeks. Julgustasin noori elus asjadele jah ütlema ning väljakutseid vastu võtma,“ rääkis Oviir koolitunni eesmärkidest.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula ütles, et eriti põnev oli ministri ettekanne neile, kes ise juba ettevõtluse ja majandusõpet saanud. Samas ministri esitatud küsimusele, kui palju unistavad ettevõtjaks saamisest, tõstis käed üles vaid veerand kuulajatest.

Arula märkis, et ettevõtlikkuse innustamiseks noorte hulgas peaks olema ettevõtluse õpe tagatud rohkemates koolides ning see võiks olla oluliselt praktilisem.

„Õpilastele tuleks rohkem rääkida ettevõtlusega alustamisest, IKT-st, toodete esitlusest – nii tekiks ehk rohkemates soovi ja julgust ettevõtlusega tegeleda,“ rääkis Arula.

Ministri Jõgevamaa visiidi eesmärgiks oli lähemalt tutvuda Jõgevamaa kohaliku eluga ning ettevõtjate olukorraga. Lisaks külastati ka Jõgevamaa ettevõtteid Vikan Estonia AS Põltsamaal, Eltor OÜ Pajusi vallas ning OÜ Juta ja Kaido ning OÜ Kronopal Jõgeval.

„Pean väga oluliseks ettevõtjate külastamist ka kohapeal, et täpsemalt tutvuda nende olukorraga ja väljakutsetega erinevates piirkondades,“ selgitas minister Oviir visiidi eesmärke.

/24.05.2016/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.