Sa oled siin

Ettevõtjatele pakutavad teenused koonduvad ühte kohta

28.01.2019Tulevikus saab eesti.ee portaalist ettevõtja jaoks keskne infoallikas ja koht, kust kõik riigi pakutavad teenused on lihtsalt ja kiirelt kättesaadavad.

„Oluline on, et ettevõtja leiaks kiiresti kõik riigi pakutavad teenused ühest keskkonnast, sõltumata sellest, kes teenuseid pakub. Teenuse kasutajale peab olukord muutuma lihtsamaks ja selgemaks,“ lausus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toiminud ümarlaual arutasid EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo, RIA peadirektori kohusetäitja Andrus Kaarelson ja Statistikaameti peadirektor Mart Mägi võimalusi ettevõtjatele suunatud teenuste ühte veebikeskkonda koondamiseks ning teenuse tarbimiseks nõutavate andmete esitamise koormuse vähendamiseks.

Kohtumisel otsustati liikuda edasi riigiportaali eesti.ee ettevõtja vaate arendamisega, mis tulevikus hakkab ettevõtjatele pakutavaid teenuseid kajastama ja pakkuma sündmuse põhiselt. Seni on sündmuse põhist loogikat kasutatud kodanikele pakutavate teenuste koondamisel, näiteks lapse sünniga seotud teenused on leitavad ühest kohast. Samasugust lähenemist hakkab eesti.ee pakkuma ka ettevõtjatele. Ühtlasi on sündmuste kajastamisel riigiportaalis kavas ettevõtja kohta juba olemasolevaid andmeid korduvkasutada, vältimaks asjatut halduskoormust.

Ühtse veebivärava loomine otsustati eelmisel aastal Vabariigi Valitsuses heaks kiidetud ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tõhustamiskavas.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
22.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused muutuvad ärikasutajate jaoks õiglasemaks. Osale infotunnis 29.06!

Alates 12. juulist hakkab Eestis kehtima Euroopa Liidu määrus, mis muudab veebipõhised vahendusteenused ärikasutajate jaoks läbipaistvamaks ja õiglasemaks.

18.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus leevendab ettevõtete jaoks KredEx-i kriisimeetmete tingimusi

Riigikantselei pressiteade

Valitsus otsustas toetada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning SA KredEx esitatud ettepanekuid kriisimeetmete tingimuste leevendamiseks, et kriisiabi jõuaks ettevõtjateni kiiremini ning suuremas mahus.