Sa oled siin

Ettevõtjatele pakutavad teenused koonduvad ühte kohta

28.01.2019Tulevikus saab eesti.ee portaalist ettevõtja jaoks keskne infoallikas ja koht, kust kõik riigi pakutavad teenused on lihtsalt ja kiirelt kättesaadavad.

„Oluline on, et ettevõtja leiaks kiiresti kõik riigi pakutavad teenused ühest keskkonnast, sõltumata sellest, kes teenuseid pakub. Teenuse kasutajale peab olukord muutuma lihtsamaks ja selgemaks,“ lausus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toiminud ümarlaual arutasid EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo, RIA peadirektori kohusetäitja Andrus Kaarelson ja Statistikaameti peadirektor Mart Mägi võimalusi ettevõtjatele suunatud teenuste ühte veebikeskkonda koondamiseks ning teenuse tarbimiseks nõutavate andmete esitamise koormuse vähendamiseks.

Kohtumisel otsustati liikuda edasi riigiportaali eesti.ee ettevõtja vaate arendamisega, mis tulevikus hakkab ettevõtjatele pakutavaid teenuseid kajastama ja pakkuma sündmuse põhiselt. Seni on sündmuse põhist loogikat kasutatud kodanikele pakutavate teenuste koondamisel, näiteks lapse sünniga seotud teenused on leitavad ühest kohast. Samasugust lähenemist hakkab eesti.ee pakkuma ka ettevõtjatele. Ühtlasi on sündmuste kajastamisel riigiportaalis kavas ettevõtja kohta juba olemasolevaid andmeid korduvkasutada, vältimaks asjatut halduskoormust.

Ühtse veebivärava loomine otsustati eelmisel aastal Vabariigi Valitsuses heaks kiidetud ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tõhustamiskavas.

Veel uudiseid samal teemal

12.08.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtlusseminaril räägiti Kagu-Eesti murekohtadest ja võimalikest lahendustest

Täna toimus Võrus ettevõtlusseminar „Jõukaks puidu ja toiduga“, mille käigus otsiti Kagu-Eesti ettevõtluse elavdamiseks uusi võimalusi.

06.08.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kingo: suurinvestori meede aitab kasvatada lisandväärtust ja ekspordivõimekust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo allkirjastas määruse, millega toetatakse suurinvestorite raha paigutamist töötleva tööstuse sektoritesse.