Sa oled siin

Energiatõhusate hoonete ehitajad vahetasid kogemusi

29.03.2017
Vasakul majandus- ja taristuminister Kadri Simson tänasel üritusel.
Vasakul majandus- ja taristuminister Kadri Simson tänasel üritusel.

MKM korraldas täna Eesti-Šveitsi programmi lõpuüritusena ettekandepäeva, et tutvustada põhimõtteid energiatõhusate hoonete ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks.

Lõpuüritusel esinenud minister Kadri Simson tänas kõiki projektist osavõtnuid ning eriti Šveitsi riiki ja nende majandusministeeriumit, tänu kellele ettevõetud algatused tehtud said.

„Eesti ja Šveitsi vaheline energiatõhususprojekt osutus väga edukaks ning selle raames sai Eesti juurde kuus energiatõhusat avalikku hoonet. Pean väga tähtsaks, et ellu viidud projektid on üle kogu Eesti laiali ning aitavad ennekõike kaasa piirkondade eluolu ning kohalike omavalitsuste seisu paranemisele,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Lisaks avaldas minister lootust, et taolisi koostööprojekte viiakse ellu ka tulevikus.
 
Projekti raames rekonstrueeriti ja ehitati kuus kohaliku omavalitsuse hoonet. Neist nelja projekti raames rekonstrueeriti olemasolevad hooned madala energiatarbega hooneteks. Rekonstrueeritud hooneteks olid Rakvere Rohuaia lasteaed, Haapsalu linna lasteaed Vikerkaar, Alu Hariduskeskus Rapla vallas ning Väätsa Põhikooli hoone. Kahe projekti raames rajati uued hooned – Väätsa eakate kodu ja Lasva lasteaed.

Alates 2019. aastast peavad kõik Euroopa Liidu uued avaliku sektori hooned täitma liginullenergiahoone kriteeriumit, ehk omama arvutuslikku A-energiaklassi. Muudele ehitatavatele ja rekonstrueeritavatele hoonetele laieneb sama põhimõte alates 2021. aastast. Siis peavad kõik uued hooned olema sellised, kus kasutatakse ära energia tootmise võimalused hoone asupaigas ning energiat tarbitakse väga efektiivselt.
 
Šveits toetab Eestit ja teisi Euroopa Liidu uuemaid liikmeid koostööprogrammi kaudu, et vähendada liikmesriikide vahelisi majanduslikke ja sotsiaalseid erinevusi. Energiatõhususprojekti osapoolteks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium ja Šveitsi Majandusministeerium.

/29.03.2017/
 

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.

18.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas täna vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.