Sa oled siin

Energeetikaministrid arutavad kasvuhoonegaaside vähendamist

19.12.2018
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.

Kolmapäeval osaleb majandus- ja taristuminister Kadri Simson Brüsselis Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel, kus peateema on kasvuhoonegaaside vähendamine.

Minister Simsoni sõnul on üleminek madala CO2 heitega majandusele lähimate kümnendite suurimaid väljakutseid maailmas. „Eesti on võtnud pikaajaliseks eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2050. aastaks 80 protsendi võrra. Kuid samas tuleb silmas pidada, et eesmärk tuleb täita kulutõhusalt, kahjustamata meie majanduse konkurentsivõimet ja energia varustuskindlust,“ ütles ta.

Simson rõhutas ka piiriülese koostöö tähtsust. „Läänemere äärsetel maadel on väga suur taastuvenergia potentsiaal ja tehes omavahel koostööd vajaliku taristu ning taastuvenergiaprojektide arendamisel saame jagada nii kulusid kui ka rajada efektiivsema süsteemi,“ rääkis minister.

Lisaks kohtub minister Brüsselis Malta, Luksemburgi kolleegidega ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañetega.

Veel uudiseid samal teemal

26.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riigid lõid saartevahelise roheenergia koostöövõrgustiku

14 Euroopa Liidu riiki ja Euroopa Komisjon sõlmisid ühiste kavatsuste leppe, millega luuakse koostööplatvorm edendamaks saarte üleminekut rohelisele energiale.

15.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Algas uus taastuvenergia pakkumiste voor

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas taastuvenergia vähempakkumise teise vooru, millega riik ostab ettevõtjatelt aastas turule täiendavalt 5 gigavatt-tundi roheenergiat.