Sa oled siin

Energeetikaministrid arutavad kasvuhoonegaaside vähendamist

19.12.2018
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.

Kolmapäeval osaleb majandus- ja taristuminister Kadri Simson Brüsselis Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel, kus peateema on kasvuhoonegaaside vähendamine.

Minister Simsoni sõnul on üleminek madala CO2 heitega majandusele lähimate kümnendite suurimaid väljakutseid maailmas. „Eesti on võtnud pikaajaliseks eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2050. aastaks 80 protsendi võrra. Kuid samas tuleb silmas pidada, et eesmärk tuleb täita kulutõhusalt, kahjustamata meie majanduse konkurentsivõimet ja energia varustuskindlust,“ ütles ta.

Simson rõhutas ka piiriülese koostöö tähtsust. „Läänemere äärsetel maadel on väga suur taastuvenergia potentsiaal ja tehes omavahel koostööd vajaliku taristu ning taastuvenergiaprojektide arendamisel saame jagada nii kulusid kui ka rajada efektiivsema süsteemi,“ rääkis minister.

Lisaks kohtub minister Brüsselis Malta, Luksemburgi kolleegidega ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañetega.

Veel uudiseid samal teemal

USA energeetikaminister Rick Perry ja majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
15.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Simson energeetikaministrite kohtumisel: Atlandi-ülene energiakoostöö peab kasvama

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas USAs Houstonis toimunud Atlandi-ülesel energeetikaministrite kohtumisel, et Euroopa ja Ameerika Ühendriikide vaheline energeetikaalane koostöö peab kasvama ning seda mitmes valdkonnas. Suurem koostöö tooks ministri sõnul endaga kaasa positiivse tulemi mõlemale osapoolele.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson
13.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Simson osaleb USA-s transatlantilisel energeetikaministrite kohtumisel

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb 13.-14. märtsil USAs Houstonis transatlantilisel energeetikaministrite kohtumisel, kus peateemad on koostöö, kliimamuutused ning taastuvenergia ja teaduse parimate saavutuste omavaheline jagamine.