Sa oled siin

Energeetikaministrid arutavad kasvuhoonegaaside vähendamist

19.12.2018
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.

Kolmapäeval osaleb majandus- ja taristuminister Kadri Simson Brüsselis Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel, kus peateema on kasvuhoonegaaside vähendamine.

Minister Simsoni sõnul on üleminek madala CO2 heitega majandusele lähimate kümnendite suurimaid väljakutseid maailmas. „Eesti on võtnud pikaajaliseks eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2050. aastaks 80 protsendi võrra. Kuid samas tuleb silmas pidada, et eesmärk tuleb täita kulutõhusalt, kahjustamata meie majanduse konkurentsivõimet ja energia varustuskindlust,“ ütles ta.

Simson rõhutas ka piiriülese koostöö tähtsust. „Läänemere äärsetel maadel on väga suur taastuvenergia potentsiaal ja tehes omavahel koostööd vajaliku taristu ning taastuvenergiaprojektide arendamisel saame jagada nii kulusid kui ka rajada efektiivsema süsteemi,“ rääkis minister.

Lisaks kohtub minister Brüsselis Malta, Luksemburgi kolleegidega ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañetega.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Erik Riikoja/Toolbox Estonia
30.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Uuest aastast kehtivad liginullenergiahoonetele leebemad nõuded

Alates 1. jaanuarist kehtivad väikeelamutele uued energiatõhususe nõuded. Energiatõhusa hoone miinimumtasemeks on olemasolevate hoonete olulisel rekonstrueerimisel C-energiaklass ning uute hoonete püstitamisel B-energiaklass. Esmakordselt sätestatakse määrusega ka liginullenergiahoone nõuetele kohalduvad erandid.

22.11.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kodumaist biometaani kasutavad autod saavad rohemärgise

22. novembril toimunud biometaanile pühendatud konverentsil „Rohegaas – sild tuleviku kütusteni“ tutvustati uut rohemärgist, mis rõhutab keskkonnateadlikku suhtumist ning näitab kodumaise taastuvkütuse kasutamist sõidukis.