Sa oled siin

Elektrituru avanemist tutvustav trükis jõuab kõikidesse kodudesse

04.07.2012

Homme, 5. juuli õhtuks jõuab elektrituru avanemist tutvustav infovoldik pea 550 000 eestimaalase postkasti. Infomaterjali on koondatud alusinfo elektrituru avanemisega seotud peamistest muudatustest.

Postkastidesse jõudvast voldikust leiab selgitused, mida toob elektrituru avanemine 2013. aasta 1. jaanuarist kaasa, miks on need muudatused vajalikud ning millistest kanalitest saab lisainfot. “Elektrituru avanemine järgmise aasta algusest on oluline muudatus kõikide elektritarbijate jaoks. Tarbijad saavad hakata ise otsustama, kelle käest ja millistel tingimustel edaspidi elektrit osta,” ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman. “Selleks, et oluline info jõuaks kõikide elektritarbijateni, oleme koostanud muudatusi selgitava infovoldiku."

Elektrituru avanemist tutvustav infovoldik on nii eesti kui vene keeles ning sisaldab ka põhilisi näpunäiteid elektrimüüja valimisel ja selgitusi elektriarve komponentidest. “Oluline on tähele panna, et elektrituru avanemine hakkab mõjutama kolmandikku tänasest elektriarvest ehk ainult reaalselt tarbitud elektrienergiat. Ülejäänud osa arvest ehk võrgutasusid ja makse turu avanemine ei puuduta,” selgitas Leppiman. Ta lisas, et esimesse postitusse on koondatud ka info müüja valiku ja elektrihinna kujunemise kohta.

“Info uute elektrimüüjate ja nende pakutavate tingimuste kohta saab selgeks juba septembris-oktoobris ning siis saavad tarbijad hakata ka juba erinevaid võimalusi kaaluma ja valikuid langetama. Seega on juba sügiskuudel kavas koostada ka põhjalikum infomaterjal, mis muuhulgas tutvustab detailsemalt müüjate vahetamise protsessi ja tarbijate õigusi ning  koondab teadaolevaid uusi elektrimüüjaid,” lausus asekantsler. “Et põhjalik teave jõuaks piltlikult öeldes igasse metsatallu ja korterisse, edastatakse infot ka läbi erinevate meediakanalite, trükiste ja seminaride.”

Hiljemalt septembri alguses avatakse ka teenustasuta infotelefon, kuhu kõik soovijad lisaküsimuste korral pöörduda saavad.

Vastavalt Eesti ühinemislepingule Euroopa Liiduga avaneb 2013. aasta alguses elektriturg täies mahus kõikidele tarbijatele. Igaüks saab valida endale sobiva elektrimüüja ning hinnapaketi. Lisainfo elektrituru avanemise kohta on kättesaadav: www.avatud2013.ee