Sa oled siin

EL alustab kaubandusläbirääkimisi Austraalia ja Uus-Meremaaga

22.05.2018

Euroopa Liidu kaubandusministrid andsid teisipäeval Euroopa Komisjonile mandaadi alustada kaubandusläbirääkimisi Austraalia ja Uus-Meremaaga.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on juba täna kaubavahetus Austraaliaga märkimisväärne ja kindlasti on vabakaubanduslepingul kaubavahetusele positiivne mõju. „Mõlemad riigid on aga juba praegu Eesti aktiivsed partnerid IKT-valdkonnas ning vabakaubandusleping avaks uusi võimalusi ka Eesti IT-ettevõtetele,“ ütles Palo. „Lepingu jõustumisel saaks Eesti ettevõtted Austraalias ja Uus-Meremaal konkureerida samadel tingimustel muude seal tegutsevate ettevõtetega,“ lisas minister.

Mullu oli Eesti kaubavahetuskäive Austraaliaga üle 56 miljoni euro, millega Austraalia oli Eestile 38. kaubanduspartner 0,2 protsendiga kogu kaubavahetusest. Eesti ja Uus-Meremaa kaubavahetus on seni olnud väiksem, 2017. aastal oli kaubavahetuskäive seitse miljonit eurot ning Uus-Meremaa oli Eesti 71. kaubanduspartner.

Lisaks vahetasid kaubandusministrid arvamusi Euroopa Liidu ja Jaapani majanduskoostöö lepingu, Euroopa Liidu ja Singapuri vabakaubanduslepingu ning Euroopa Liidu ja Singapuri vahelise investeeringute kaitse lepingu teemadel.

Pärastlõunal arutavad kaubandusministrid Euroopa Liidu ja USA kaubandussuhteid.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.