Sa oled siin

Ehitussektor saab riigilt rahasüsti

02.04.2020
Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Valitsus kinnitas täna lisaeelarve, mis sisaldab ka abipaketti ehitusettevõtetele majanduslanguses vee peal püsimiseks. Riik otsustas eraldada ehitussektorile 145 miljonit eurot.

„Ehitussektor on oluline ja suure tööhõivega majandusvedur, mis aitab ka paljusid teisi sektoreid mõõnast välja. Seetõttu on riigipoolsed investeeringud hoonetesse ja rajatistesse praegu eriti olulised, et saaksime anda majanduslanguses sektorile kindlust juurde,“ sõnas majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Töö ehitusobjektidel peab esimesel võimalusel taastuma, et olukord turul saaks hakata stabiliseeruma. Aktiivse ehitussektori positiivne majandusmõju kandub edasi ligi veerandile ettevõtetele üle kogu Eesti.“

Ehitussektorisse suunatavast rahast lõviosa, 100 miljonit eurot, on planeeritud korter- ja väikeelamute püstitamise ja rekonstrueerimise kaasfinantseerimiseks. „Seda raha kasutame olemasolevate toetuste elluviimiseks ja täiendavate uute meetmete juurutamiseks, mis aitavad elamufondi uuendada,“ märkis Aas.

Ministri sõnutsi tahab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hoogustada ühtlasi ehitustehnoloogia arenguid. „Oleme praegu ette valmistamas tehaselise rekonstrueerimise pilootprojekti, millega tahame tuua rekonstrueerimisturule komplekssete tehaseliste lahenduste kasutamise,“ selgitas ta. „Ehitamise aja ja kulu vähendamise kõrval loome sellega ka potentsiaali nende uute lahenduste ekspordiks uutele turgudele.”

Lisaeelarvega suunatakse kohalikele omavalitsustele teedeehituseks 30 miljonit ning maanteeametile 10 miljonit eurot. Mahajäetud majade lammutamiseks eraldatakse 5 miljonit eurot, mille võrra suureneb KredExi juba praegu olemasoleva hoonefondi lammutustoetuse eelarve.

Minister Aas lisas, et projektide ettevalmistusega tuleb alustada võimalikult varakult ning need tuleks ellu viia kohe kui eriolukorrast tingitud takistused kaovad.

Veel uudiseid samal teemal

21.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik suurendab väikeelamute omanikele mõeldud rekonstrueerimistoetust

Valitsus kinnitas täna COVID-19 majandusmõjude leevendamiseks väljatöötatud elamumajanduse kriisiabipaketi viimase osa, milleks on väikeelamute rekonstrueerimise toetus. Määrusega said paika uued toetusmäärad ning tingimused.

14.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik eraldas korterelamute rekonstrueerimiseks täiendavalt 71 miljonit eurot

Valitsus kiitis täna heaks määruse, millega riik suunab ehitussektorisse eriolukorrast tulenevate tagajärgede leevendamiseks 71 miljonit eurot. Raha läheb korterelamute rekonstrueerimistoetuseks ning täna said paika selle toetuse taotlemise tingimused.