Sa oled siin

Eesti on valmis kaubavahetuse ja ärisuhete tihendamiseks Hiinaga

25.04.2019
Siseturu asekantsler Kristi Talving täna Pekingis toimuval Digital Belt and Road Forumil.
Siseturu asekantsler Kristi Talving täna Pekingis toimuval Digital Belt and Road Forumil.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving tutvustas täna Hiinas Digital Belt and Road Forumil Eesti e-teenuseid ja kinnitas Eesti valmisolekut tihendada kaubavahetust ja ärisuhteid Hiinaga.

Eesti teeb mitmekülgset koostööd Hiina valitsusasutuste ja erasektoriga kahe riigi majandussuhete edendamiseks. Traditsiooniliste valdkondade nagu tööstus ja turism kõrval saame üha enam rääkida e-lahenduste alasest koostööst ning e-kaubandusest. „Hiina on suur ja Eesti ettevõtjatele suhteliselt avastamata turg, kuid ka Eestil on hoolimata meie väiksusest Hiinale pakkuda unikaalseid koostöövõimalusi,“ ütles Talving Hiinas Pekingis toimunud Digital Belt and Road Forumil peetud kõnes.

Hiina on viimastel aastatel jõuliselt arendanud erinevaid digitaalseid lahendusi näiteks panganduses ning finantsvaldkonnas. Kui Eestis on juba täna kõik tolli ja maksudega seotud tegevused elektroonilised, siis Maksu- ja Tolliamet on valmis töötama välja ka uusi lahendusi, et muuta piiriülene äritegemine veelgi lihtsamaks. „Eestil on väga hea e-teenuste platvorm, mida saab kasutada näiteks uute turvaliste pangateenuste välja töötamiseks ja katsetamiseks,“ ütles Talving. „Eesti hea asukoht, mugavad e-lahendused, lisaks ka märkimisväärne hulk innovatiivseid tehnoloogiaettevõtteid ning juba toimiv koostöö Omniva ja Hiina kullerfirma SF Express vahel annaks Hiina ettevõtetele võimaluse jõuda Eesti abil rohkem kui 300 miljoni Euroopa kliendini ja see on suurepärane ärivõimalus ka meie ettevõtetele,“ lõpetas Talving.

Siseturu asekantsler Kristi Talving osaleb Pekingis Digital Belt and Road Forumil, mille eesmärk on edendada Hiina rahvusvahelist digikoostööd. Lisaks kohtus Talving Jingmeni linnapea ja linnavalitsuse liikmetega ning külastas Dongbao Tööstusparki. Samuti külastati 2018. aasta sügisel Jingmeni linnas avatud Saare Ereki puit- ja elementmajade tehast, mis annab tööd 150 inimesele ning peab plaane laienemiseks.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.