Sa oled siin

Eesti on valmis ärisuhete tihendamiseks Saksamaaga

31.10.2019
Asekantsler Lubi digitaalmeediaettevõtte Ströer esindajatega.
Asekantsler Lubi digitaalmeediaettevõtte Ströer esindajatega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi viibis kahepäevasel visiidil Saksamaal, et tutvustada Saksa ettevõtjatele Eesti e-teenuseid ja tihendada koostööd ning ärisuhteid Saksamaaga.

Lubi kinnitusel on Eesti igati avatud digi-alaseks koostööks Saksamaaga nii keskvalitsuse kui ka liidumaade tasandil. Traditsiooniliste valdkondade nagu tööstuse, turismi ja kaubanduse kõrval saame üha enam rääkida ka e-lahenduste alasest koostööst kahe riigi vahel.

„Kuigi Saksamaa on suur, on ka Eestil hoolimata oma väiksusest pakkuda arvukalt koostöövõimalusi. Meil on olemas nii ettevõtete loodud lahendused kui ka neid toetav seadusandlik keskkond. Oleme igati valmis oma kogemust Saksamaaga jagama,“ ütles Lubi.

Saksamaa on viimastel aastatel jõuliselt arendanud erinevaid digitaalseid lahendusi. Infotehnoloogia vallas koondub tähelepanu küberturvalisusele ja pilvetehnoloogiatele, neile järgnevad asjade internet ja e-tervis. Saksamaa näeb endal ka suurt potentsiaali tööstuse digirevolutsiooni Industry 4.0 osas tänu suurtele ja paljudele teadus- ning arendustegevusse investeerivatele tööstusettevõtetele.

„Eesti poolt pakutavad mugavad e-lahendused, lisaks ka märkimisväärne hulk uuenduslikke tehnoloogiaettevõtteid annab Saksa ettevõtetele arvukalt võimalusi oma kanda siin tugevamalt kinnitada, olles ka suurepärane ärivõimalus meie ettevõtetele.“

Kohtumistel kohalike ettevõtjatega rõhutas Lubi Eesti tugevat idufirmade ökosüsteemi ning usaldusväärse ja läbipaistva majanduskeskkonna olemasolu. „Meie idufirmad on riigisektori innovatsiooni kõrval kahtlemata üks Eesti digitaalse eduloo trumpe, mille järgi meid maailmas hästi teatakse.“

„Ühtlasi on Eesti on üks parimaid kohti maailmas idufirma arendamiseks. Alustavatel ettevõtetel on siin väiksem risk põruda ning Eesti on oma mõistliku ettevõtluspoliitika tõttu äritegevuseks väga atraktiivne koht. Oleme loonud läbipaistva ärikeskkonna, kus asjaajamine on kiire ja ebavajalikku bürokraatiat võimalikult vähe,“ ütles Lubi.

Visiidi käigus osales Lubi iduettevõtjatele suunatud rahvusvahelisel konverentsil RuhrSummit, kus toimusid ka kohtumised kohalike iduettevõtjatega, ning konverentsi Digital X kõrgetasemel õhtusöögil. Ühtlasi kohtus Lubi Nordheim Westfaleni liidumaa parlamendiliikmetega ja kohalike ettevõtetega, mh Nortali Saksamaa kontori ja riigi juhtiva digitaalmeediaettevõttega Ströer.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Toolbox Estonia
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.