Sa oled siin

Eesti on valmis ärisuhete tihendamiseks Saksamaaga

31.10.2019
Asekantsler Lubi digitaalmeediaettevõtte Ströer esindajatega.
Asekantsler Lubi digitaalmeediaettevõtte Ströer esindajatega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi viibis kahepäevasel visiidil Saksamaal, et tutvustada Saksa ettevõtjatele Eesti e-teenuseid ja tihendada koostööd ning ärisuhteid Saksamaaga.

Lubi kinnitusel on Eesti igati avatud digi-alaseks koostööks Saksamaaga nii keskvalitsuse kui ka liidumaade tasandil. Traditsiooniliste valdkondade nagu tööstuse, turismi ja kaubanduse kõrval saame üha enam rääkida ka e-lahenduste alasest koostööst kahe riigi vahel.

„Kuigi Saksamaa on suur, on ka Eestil hoolimata oma väiksusest pakkuda arvukalt koostöövõimalusi. Meil on olemas nii ettevõtete loodud lahendused kui ka neid toetav seadusandlik keskkond. Oleme igati valmis oma kogemust Saksamaaga jagama,“ ütles Lubi.

Saksamaa on viimastel aastatel jõuliselt arendanud erinevaid digitaalseid lahendusi. Infotehnoloogia vallas koondub tähelepanu küberturvalisusele ja pilvetehnoloogiatele, neile järgnevad asjade internet ja e-tervis. Saksamaa näeb endal ka suurt potentsiaali tööstuse digirevolutsiooni Industry 4.0 osas tänu suurtele ja paljudele teadus- ning arendustegevusse investeerivatele tööstusettevõtetele.

„Eesti poolt pakutavad mugavad e-lahendused, lisaks ka märkimisväärne hulk uuenduslikke tehnoloogiaettevõtteid annab Saksa ettevõtetele arvukalt võimalusi oma kanda siin tugevamalt kinnitada, olles ka suurepärane ärivõimalus meie ettevõtetele.“

Kohtumistel kohalike ettevõtjatega rõhutas Lubi Eesti tugevat idufirmade ökosüsteemi ning usaldusväärse ja läbipaistva majanduskeskkonna olemasolu. „Meie idufirmad on riigisektori innovatsiooni kõrval kahtlemata üks Eesti digitaalse eduloo trumpe, mille järgi meid maailmas hästi teatakse.“

„Ühtlasi on Eesti on üks parimaid kohti maailmas idufirma arendamiseks. Alustavatel ettevõtetel on siin väiksem risk põruda ning Eesti on oma mõistliku ettevõtluspoliitika tõttu äritegevuseks väga atraktiivne koht. Oleme loonud läbipaistva ärikeskkonna, kus asjaajamine on kiire ja ebavajalikku bürokraatiat võimalikult vähe,“ ütles Lubi.

Visiidi käigus osales Lubi iduettevõtjatele suunatud rahvusvahelisel konverentsil RuhrSummit, kus toimusid ka kohtumised kohalike iduettevõtjatega, ning konverentsi Digital X kõrgetasemel õhtusöögil. Ühtlasi kohtus Lubi Nordheim Westfaleni liidumaa parlamendiliikmetega ja kohalike ettevõtetega, mh Nortali Saksamaa kontori ja riigi juhtiva digitaalmeediaettevõttega Ströer.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.

Minsiter Kaimar Karu kohtus Läti presidendi Egils Letvits’iga. Foto autor: Latvijas Valsts Prezidents
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus piirkonna riike liituma X-teega

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Riias Põhjala ja Balti kolleegidega, et arutada piirkonna digitaalse arengu, e-valitsemise lahenduste ja edasiste koostöökohtade üle. Minister kutsus üles ka teisi piirkonna riike liituma andmevahetuskihiga X-tee.