Sa oled siin

Eesti soovib eesistujana panustada ühisturu arendamisse

12.07.2017
Minister Kadri Simson tänasel Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamisel.
Minister Kadri Simson tänasel Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamisel.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles Euroopa Parlamendi komisjonide ees esinedes, et ühtse siseturu arenguks soovib Eesti eesistujana anda välja määruse, mis takistaks põhjendamatut geoblokeeringut ning teisi diskrimineerimise vorme.

Minister Simson märkis ka, et võrreldes muu maailmaga on Euroopa Liidu üldine konkurentsivõime üks suuremaid väljakutseid ning selle tõstmiseks on vaja täielikult ära kasutada ühtse turu potentsiaal teenuste valdkonnas.

Tema sõnul on teenuste piiriülese osutamise elavdamisel positiivne mõju majandusele tervikuna.

„See toetab ettevõtete loomist ja laienemist, töökohtade teket, annab tarbijatele rohkem valikuvõimalusi ja tähendab neile soodsamaid hindu,“ selgitas minister.

Tuginedes Malta eesistumise ajal tehtud tööle teenuste nõuete vallas, jätkab Eesti kolmepoolseid läbirääkimisi, et leppida kokku teenuste e-kaardi kehtestamise üldises lähenemisviis.

Energeetika teemadel rõhutas minister Simson ühtse, toimiva ja avatud turu olulisust, heade riikide vaheliste ühenduste olemasolu ja taastuvenergia osakaalu suurendamise vajadust.

„Jätkame puhta energia paketi ettepanekute menetlemist, pöörates erilist tähelepanu elektrituru väljaarendamisele,“ lausus Simson.
Eestil on kavas välja pakkuda energiasektori digitaliseerimiseks avaliku ja erasektori koostöö deklaratsioon.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osales eile ja täna Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomisjoni, tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni ning siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamistel ning kohtus Euroopa Transporditööliste Föderatsiooni ja 12 tööstusliidu juhiga.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.