Sa oled siin

Eesti soovib eesistujana kogu Euroopa digitaalsemaks muuta

12.07.2017
Minister Urve Palo tänasel Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamisel.
Minister Urve Palo tänasel Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamisel.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kinnitas Euroopa Parlamendi komisonidele, et Eesti trio Bulgaaria ja Austriaga on seadnud eesmärgiks jõuda järgmise aasta lõpuks kokkuleppele kõigis digitaalse ühisturu failides.

“Digitaalne Euroopa on Eesti eesistumise prioriteet ja andmete vabast liikumisest peab saama Euroopa Liidu viies vabadus inimeste, kapitali, kaupade ja teenuste vaba liikumise kõrval,” ütles Palo.

Ta lisas, et Eesti kavatseb keskenduda digitaalse majanduse eelduste loomisele, luues telekommunikatsiooni sektorile õigusliku raamistiku ning jõuda liikmesriikidega kokkuleppele, kuidas tulevikus minna edasi kiirema ja usaldusväärsema 5G internetiühendusega.

“Elektroonilise side seadustik peaks suurendama investeeringuid, soodustama konkurentsi ja uute teenuste arendamist,” lausus Palo.

Eesti eesistumine jälgib e-Valitsuse tegevuskava 2016-2020 rakendamist ja alustab arutelu Euroopa pikaajaliste plaanide üle e-valitsemise kohta, mis tipneb ministrite kohtumise ja e-valitsuse deklaratsiooniga oktoobris.

Oluline on Palo sõnul tuua alla ka pakivedude hinnad ja edukalt lõpetada läbirääkimised Euroopa Parlamendiga.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tutvustas eile ja täna Brüsselis Euroopa Parlamendi komisjonides Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähtsamaid teemasid. Minister Palo osales rahvusvahelise kaubanduse, tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni ning siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamistel ning kohtus kaubandusvolinik Cecilia Malmströmi ja digivolinik Mariya Gabrieliga.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.