Sa oled siin

Eesti sõlmis Gruusiaga investeeringute kaitse lepingu

24.11.2009

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas täna Tbilisis Eesti Vabariigi ja Gruusia vahelise investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingu. Gruusia poolt kirjutas lepingule alla majandusarengu minister Zurab Pololikashvili.

Lepingu eesmärk on luua soodne investeerimiskeskkond. Selleks määrab leping investeerimistingimused (maksete vaba ülekandmine, investeeringute võrdne kohtlemine, õiguste üleminek garantiilepingu korral), loob vaidluste lahendamise korra ning reguleerib investeeringute sundvõõrandamist ja sellega kaasneva hüvitise maksmist. Leping tagab mõlema lepingupoole investoritele võrdse kohtlemise nii kohalike investoritega kui ka mis tahes kolmanda riigi investoritega.

Minister Juhan Parts viibib Gruusias 23.-25 novembrini. Visiidi kavas on kohtumised Gruusia peaministri Nika Gilauri, asepeaministri David Tkeshelashvili  ja  energeetikaministri Alexander Khetaguriga. Kohtumistel arutatakse kahe riigi võimalikku koostööd majanduse, IT ja energeetika vallas.

Juhan Parts osaleb täna pärastlõunal ka Eesti-Gruusia ärifoorumil.
Ministrit saadab Eesti ärimeeste delegatsioon.