Sa oled siin

Eesti sõlmis Abu Dhabiga IKT-alase koostöökokkuleppe

06.09.2019
Koostöömemorandum allkirjastati lisaks traditsioonilisele paberile ka tahvelarvutis.
Koostöömemorandum allkirjastati lisaks traditsioonilisele paberile ka tahvelarvutis.

Eestis visiidil olev Abu Dhabi digiarengu agentuuri juht H.E. Dr Rawda Saeed Al Saadi allkirjastas eile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis koos IKT asekantsler Siim Sikkutiga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -arengu vallas.

„Araabia Ühendemiraatidel ja sealhulgas Abu Dhabi emiraadil on ambitsioonikad plaanid astuda kiireid samme avalikus sektoris ja laiemalt digilahenduste ulatuslikuks kasutuselevõtuks,“ ütles Siim Sikkut. „Eesti senine kogemus ja lahendused saavad anda neile kiirendust ja olla abiks, olgu tegu digitaalse identiteedi, X-tee või kas või küberõppustega – meie tugevused neil aladel Abu Dhabi koostööd otsima tõidki,“ lisas Sikkut.

Abu Dhabi ja Eesti vahel sõlmitud koostööleppe kohaselt jagavad riigid kogemusi viies valdkonnas: riigi e-teenused ja digilahendused, küberturvalisus, andmehaldus, tehisintellekt ja digitaalne innovatsioon. Seda tehakse läbi konkreetsete ühisalgatuste, ekspertide ja IKT-ettevõtete vahendamise, ühiste uuringute jm projektide.

„Nagu ikka selliste koostöölepete ja partnerlussuhetega, on riigi üheks eesmärgiks seeläbi avada Eesti ettevõtjatele ja IT-ekspertidele võimalusi uutele turgudele minna ja uusi ekspordivõimalusi leida,“ selgitas Sikkut. „Eesti ettevõtjad on ka Araabia Ühendemiraatide vastu üha suuremat huvi ilmutamas, mida näitab kas või järgmisel nädalal presidenti Abu Dhabi külastusel saatva äridelegatsiooni suurus,“ lõpetas Sikkut.

Varasemalt on Eesti sõlminud IKT-alaseid koostöökokkulepped Dubai emiraadiga 2015. aastal ja Araabia Ühendemiraatidega tehisintellekti ja plokiahelatehnoloogia koostöö alal 2019. aastal. Tänavu veebruaris avati Dubais ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisesindus ning avamisel on Eesti suursaatkond Araabia Ühendemiraatides, mille eesmärgiks on parandada Eesti nähtavust Lähis-Ida piirkonnas ning toetada Eesti ettevõtetel oma toodete ja teenustega sealsetele turgudele sisenemist.

Vaata ka:

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Kohtumine Huaweiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus Hiina tehnoloogiafirma Huawei sideseadmete turvalisuse osas selgitusi andma

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus täna Huawei Nordics asejuhi Kenneth Fredrikseni ning teiste Huawei esindajatega, nõudmaks maailmas kõneainet tekitanud tehnoloogiahiiult selgitusi nende poolt toodetavate sideseadmete turvalisuse osas ning kuulamaks ära nende ettepanekud aasta lõpus konsultatsiooniringile saadetud sideteenuse osutamise ja sidevõrkude tehniliste nõuete määruse muutmise eelnõule.