Sa oled siin

Eesti sõlmis Abu Dhabiga IKT-alase koostöökokkuleppe

06.09.2019
Koostöömemorandum allkirjastati lisaks traditsioonilisele paberile ka tahvelarvutis.
Koostöömemorandum allkirjastati lisaks traditsioonilisele paberile ka tahvelarvutis.

Eestis visiidil olev Abu Dhabi digiarengu agentuuri juht H.E. Dr Rawda Saeed Al Saadi allkirjastas eile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis koos IKT asekantsler Siim Sikkutiga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -arengu vallas.

„Araabia Ühendemiraatidel ja sealhulgas Abu Dhabi emiraadil on ambitsioonikad plaanid astuda kiireid samme avalikus sektoris ja laiemalt digilahenduste ulatuslikuks kasutuselevõtuks,“ ütles Siim Sikkut. „Eesti senine kogemus ja lahendused saavad anda neile kiirendust ja olla abiks, olgu tegu digitaalse identiteedi, X-tee või kas või küberõppustega – meie tugevused neil aladel Abu Dhabi koostööd otsima tõidki,“ lisas Sikkut.

Abu Dhabi ja Eesti vahel sõlmitud koostööleppe kohaselt jagavad riigid kogemusi viies valdkonnas: riigi e-teenused ja digilahendused, küberturvalisus, andmehaldus, tehisintellekt ja digitaalne innovatsioon. Seda tehakse läbi konkreetsete ühisalgatuste, ekspertide ja IKT-ettevõtete vahendamise, ühiste uuringute jm projektide.

„Nagu ikka selliste koostöölepete ja partnerlussuhetega, on riigi üheks eesmärgiks seeläbi avada Eesti ettevõtjatele ja IT-ekspertidele võimalusi uutele turgudele minna ja uusi ekspordivõimalusi leida,“ selgitas Sikkut. „Eesti ettevõtjad on ka Araabia Ühendemiraatide vastu üha suuremat huvi ilmutamas, mida näitab kas või järgmisel nädalal presidenti Abu Dhabi külastusel saatva äridelegatsiooni suurus,“ lõpetas Sikkut.

Varasemalt on Eesti sõlminud IKT-alaseid koostöökokkulepped Dubai emiraadiga 2015. aastal ja Araabia Ühendemiraatidega tehisintellekti ja plokiahelatehnoloogia koostöö alal 2019. aastal. Tänavu veebruaris avati Dubais ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisesindus ning avamisel on Eesti suursaatkond Araabia Ühendemiraatides, mille eesmärgiks on parandada Eesti nähtavust Lähis-Ida piirkonnas ning toetada Eesti ettevõtetel oma toodete ja teenustega sealsetele turgudele sisenemist.

Vaata ka:

Veel uudiseid samal teemal

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström, Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal ja väliskaubanduse- ja IT-minister Kaimar Karu.
21.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: kaubandussuhetes USA ja Hiinaga on oluline luua võrdsed tingimused kõigile

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu osaleb täna, 21. novembril Brüsselis toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kaubandusministrite kohtumisel. Põhiteemadena käsitletakse WTO läbirääkimisi ja reformi ning kaubandussuhteid Ameerika Ühendriikide ja Hiinaga.

20.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Täna algav Digiriigi häkaton toob taas kokku riigiasutused ja IT-ettevõtted

Täna pärastlõunal algab kolmas digiriigi häkaton, mille eesmärk on tuua kokku nii era- kui avalik sektor, et üheskoos tavapärasest erinevas koostöövormis e-riiki arendada.