Sa oled siin

Eesti sai positiivse riigiabiloa taastuvenergiatasude muutmiseks

31.10.2014
Energeetika
Energeetika
Eesti sai Euroopa Komisjonilt rohelise tule taastuvenergia ja tõhusa koostootmise režiimil toodetud elektrienergia toetusskeemi muutmiseks, mis lubab jätkata Riigikogus elektrituruseaduse eelnõu menetlemist.

Majandus- ja taristuminister Urve Palo sõnul seab positiivne riigiabi otsus toetuse saajatele tululae ning seob taastuvenergia toetuse maksmise Eesti võetud eesmärgiga toota aastaks 2020 17,6% tarbitavast elektrienergiast taastuvatest allikatest. „See muudab tänaseid taastuvenergia toetusskeeme paindlikumaks ja välistab ülekompenseerimise“ lisas ta.

Muudetud toetusskeemiga saavad taastuvenergia uued tootjad toetust vaid siis, kui tekib puudujääk taastuvenergiast elektrienergia tootmise eesmärgist. Riigi 2020. aasta taastuvelektri eesmärgist puudu jäävad kogused on plaanis täita läbi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud vähempakkumise, mis garanteerib riigi taastuvelektri eesmärkide täitmise vähima võimaliku kuluga elektritarbijale.

Seaduseelnõu teine lugemine peatati 27. veebruaril 2013, kuniks eelnõus kavandatud muudatused on saanud heakskiidu Euroopa Komisjonilt. Toetusskeemi muutmise kavatusest teavitas riik Euroopa Komisjoni 2012. aasta lõpus.

Hetkeseisuga moodustab taastuvatest allikatest toodetud elektrienergia 14,3% elektrienergia kogutarbimisest.

Veel uudiseid samal teemal

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.

22.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Taastuvenergia toetusvajadus väheneb jõudsalt

Riigi vähempakkumisele 5 gigavatt-tunni (GWh) roheelektri ostmiseks aastas laekus kokku 25 pakkumist kogumahus 23,6 gigavatt-tundi ning hind kujunes oluliselt madalamaks kui eelmisel hankel.