Sa oled siin

Eesti parimad IT-ettevõtjad hakkavad e-riiki häkkima

12.12.2018
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia
Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia

Täna algab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi algatatud Digiriigi häkaton, mis toob kokku pea kakskümmend Eesti tehnoloogiaettevõtet, teiste seas Mooncascade’i, Helmese ja Net Groupi meeskonnad.

Telliskivi Loomelinnakus tänasest kuni reedeni toimuv Digiriigi häkaton toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus tarkvaraarendajad proovivad piiratud aja jooksul luua toimiva IT-lahenduse, mis lahendab päriselulisi probleeme riigisektoris.

„Digiriigi häkatoniga loome uusi võimalusi Eesti digiriigi ehitamiseks ja arendamiseks. IT-ettevõtjate ja riigi koostöö juba ideede loomise faasis saab meid viia senisest kiiremate, paindlikemate ning tõhusamate lahendusteni,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

„Arendustalgu formaadi katsetamisega tahame anda hoogu juurde e-riikluse arengule ja teha uudsed lahendused kodanikele kiiremini kättesaadavaks. Idee on ettevõtjate kogukonna poolt hästi vastu võetud ning huvilisi oli kokkuvõttes rohkem, kui me vastu võtta saime. Häkatonil osalevad ka ettevõtted, kes ei ole veel riigiga koostööd teinud, aga kellest võiks palju kasu olla,“ rääkis Tammist.

Tarkvaraarendaja Mooncascade’i kaasasutaja Priit Salumaa ütles, et viis, kuidas riik arendab avalikke teenuseid ja e-riiki tervikuna, on muutumas. „E-riigi loomise aluslähenemine on oluliselt muutunud ja Digiriigi häkaton on hea näide sellest. Kui küsite, et kas 48 tunni jooksul on tõesti võimalik midagi asjalikku luua, siis häkatoni puhul on kõige olulisem just õppimine ja eksperimenteerimine. Enne suurte arenduste tegemist tuleb teha lühikesi ja odavaid eksperimente. Nii on võimalik jõuda hea teenuseni, mida inimestele meeldib kasutada,“ ütles ta.

„Häkatonil ei peagi jõudma kuulikindlate ja lõplike lahendusteni, vaid tõestama, kas üks või teine idee põhimõtteliselt võiks toimida. Parem on välja selgitada ühe arendustalgu käigus, et mõni lahendus ei tööta, kui kulutada 12 kuud raha ja aega ning siis läbi kukkuda,“ sõnas ettevõtja.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest. Näiteks on oodata nii tervishoiu-, äriregistri, transpordi ja muude oluliselt Eesti inimeste elu mõjutavate valdkondade ülesandeid. Neid hakkavadki IT-eksperdid lahendama, et 48 tunni pärast töötav teenus või vähemalt prototüüp valmis saada.

Digiriigi häkatoni korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Garage48-ga.

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Kohtumine Huaweiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus Hiina tehnoloogiafirma Huawei sideseadmete turvalisuse osas selgitusi andma

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus täna Huawei Nordics asejuhi Kenneth Fredrikseni ning teiste Huawei esindajatega, nõudmaks maailmas kõneainet tekitanud tehnoloogiahiiult selgitusi nende poolt toodetavate sideseadmete turvalisuse osas ning kuulamaks ära nende ettepanekud aasta lõpus konsultatsiooniringile saadetud sideteenuse osutamise ja sidevõrkude tehniliste nõuete määruse muutmise eelnõule.