Sa oled siin

Eesti parim ettevõtluse edendaja jõudis Euroopa konkursil finaali

18.09.2015

Kevadel Eesti üheks paremaks ettevõtluse edendajaks nimetatud GameFounders jõudis Euroopa ettevõtluse edendamise auhindade konkursi finaali. Konkursiga tunnustatakse edukaid tegevusi ja algatusi, mis parendavad ettevõtluse tugisüsteemi, inspireerivad ja julgustavad ettevõtjaid arenema.
"Õnnitlen GameFoundersit parimate hulka jõudmise puhul!" ütles ettevõtlusminister Liisa Oviir. "GameFounders on edukalt panustanud start-up ettevõtluse arendamisse, suurendanud eksporti ja rahvusvahelistumist, mis aitab tõsta tootlikkust ja selle kaudu inimeste sissetulekuid. Finaali jõudmine kinnitab, et tegemist on ka võrreldes teiste riikidega väga innovaatilise ettevõtmisega, mis on teistele eeskujuks. See on tõestus sellest, et Eesti on maailmas üks parimaid kohti ettevõtlusega alustamiseks ja targa ettevõtte rajamiseks.“

GameFounders on esimene Euroopas asuv ärikiirendi, mis tegeleb mänguvaldkonna ettevõtjatega. Kiirendit rahastab EAS Startup Estonia programm ja see pakub alustavatele ettevõtjatele algkapitali kõrval ka mentoreid, partnerluskokkuleppeid ja ligipääsu ülemaailmsele kontaktvõrgustikule.

Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnaga tunnustatakse edukaid tegevusi ja algatusi, mis loovad uusi võimalusi ettevõtluse arendamiseks nii siseriiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. Finaali jõudnud projektidest valitakse kategooriate võitjad ning Euroopa parim ettevõtluse arendaja kuulutatakse välja novembris Luxemburgis.

Ettevõtluse edendajaid hindab žürii, kuhu kuuluvad Euroopa Liidu eelmise eesistujamaa Läti ja praeguse eesistujamaa Luxemburgi, Euroopa Komisjoni, Regioonide Komitee ning äri- ja akadeemiliste ringkondade esindajad.

/18.09.2015/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
13.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused peavad ärikasutajatele tagama selgemad kasutustingimused

Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.

03.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EKI: Eesti majandusolukord poole aasta pärast mõnevõrra paraneb

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest nähtub, et hetkel on Eesti majanduse üldolukord halb. COVID-19 pandeemia mõju inimeste tervisele on küll mõnevõrra taandumas, kuid mõju majandusele lähikuudel pigem süveneb.