Sa oled siin

Eesti lennuettevõtjatele tehti uksed Hiina suunal täiesti lahti

23.10.2019
MKM ja Hiina Lennuamet
MKM ja Hiina Lennuamet

Täna allkirjastasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Hiina Lennuamet koostöömemorandumi, millega muudeti ka senist riikidevahelist lennunduskokkulepet, et võimaldada omavahel rohkem ühendusi ja paremat koostööd.

Transpordi asekantsler Ahti Kuninga sõnul näevad Eesti ja Hiina väärtust üha laialdasemal koostööl, et püsida tempos globaliseerumisega. „Sõlmitud koostöömemorandumiga näitavad mõlemad riigid enda pühendumust ning tahet, et tuua meie ettevõtjatele maailm kätte,“ märkis Kuningas.

Allkirjastatud koostöömemorandumi ühe osana uuendati 2000. aastal sõlmitud Eesti ja Hiina valitsustevahelist lennunduskokkulepet. Seni oli võimalik mõlemal riigil nimetada riikidevahelisele liinile vaid ühe kummagi riigi lennuettevõtja ning lennata võis vaid ühte sihtpunkti kummaski riigis. Muudatusega laieneb sihtkohtade arv ning samuti on edaspidi võimalik nimetada liinile rohkem kui üks lennuettevõtja.

Lennunduskokkulepe loob sarnased tingimused regulaarlendude pidamiseks nii reisijate- kui kaubavedude osas. „Viimastel aastatel on tärganud Eesti lennuettevõtjate huvi, ennekõike just kaubalendude viimine rohkematesse sihtkohtadesse Hiinas,“ märkis Kuningas.

Eesti saab liinile nimetada mistahes Euroopa Ühenduse lennuettevõtja, tulenevalt Euroopa Liidu õiguse põhimõtetest kahepoolsete lepingute sõlmimisel.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
22.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused muutuvad ärikasutajate jaoks õiglasemaks. Osale infotunnis 29.06!

Alates 12. juulist hakkab Eestis kehtima Euroopa Liidu määrus, mis muudab veebipõhised vahendusteenused ärikasutajate jaoks läbipaistvamaks ja õiglasemaks.

01.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik hakkab hindama välisinvesteeringute mõju Eesti majandusjulgeolekule

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas saatis täna eelnõude infosüsteemi (EIS) kaudu kooskõlastusringile välisinvesteeringute taustakontrolli seaduse väljatöötamiskavatsuse, mille alusel koostatava seadusega hakatakse tulevikus põhjalikumalt uurima Eesti majandusjulgeoleku seisukohast kriitiliste välisinvesteeringute tausta.