Sa oled siin

Eesti lennuettevõtjatele tehti uksed Hiina suunal täiesti lahti

23.10.2019
MKM ja Hiina Lennuamet
MKM ja Hiina Lennuamet

Täna allkirjastasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Hiina Lennuamet koostöömemorandumi, millega muudeti ka senist riikidevahelist lennunduskokkulepet, et võimaldada omavahel rohkem ühendusi ja paremat koostööd.

Transpordi asekantsler Ahti Kuninga sõnul näevad Eesti ja Hiina väärtust üha laialdasemal koostööl, et püsida tempos globaliseerumisega. „Sõlmitud koostöömemorandumiga näitavad mõlemad riigid enda pühendumust ning tahet, et tuua meie ettevõtjatele maailm kätte,“ märkis Kuningas.

Allkirjastatud koostöömemorandumi ühe osana uuendati 2000. aastal sõlmitud Eesti ja Hiina valitsustevahelist lennunduskokkulepet. Seni oli võimalik mõlemal riigil nimetada riikidevahelisele liinile vaid ühe kummagi riigi lennuettevõtja ning lennata võis vaid ühte sihtpunkti kummaski riigis. Muudatusega laieneb sihtkohtade arv ning samuti on edaspidi võimalik nimetada liinile rohkem kui üks lennuettevõtja.

Lennunduskokkulepe loob sarnased tingimused regulaarlendude pidamiseks nii reisijate- kui kaubavedude osas. „Viimastel aastatel on tärganud Eesti lennuettevõtjate huvi, ennekõike just kaubalendude viimine rohkematesse sihtkohtadesse Hiinas,“ märkis Kuningas.

Eesti saab liinile nimetada mistahes Euroopa Ühenduse lennuettevõtja, tulenevalt Euroopa Liidu õiguse põhimõtetest kahepoolsete lepingute sõlmimisel.

Veel uudiseid samal teemal

Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni minister Luis Adrián Salazar Solís ja Eesti väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo
12.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Costa Rica soovib tihendada Eestiga IKT-alast koostööd

Eestis visiidil olev Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni minister Luis Adrián Salazar Solís allkirjastas eile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis koos väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingoga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -majanduse vallas.

Koostöömemorandum allkirjastati lisaks traditsioonilisele paberile ka tahvelarvutis.
06.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti sõlmis Abu Dhabiga IKT-alase koostöökokkuleppe

Eestis visiidil olev Abu Dhabi digiarengu agentuuri juht H.E. Dr Rawda Saeed Al Saadi allkirjastas eile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis koos IKT asekantsler Siim Sikkutiga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -arengu vallas.