Sa oled siin

Eesti juhib Euroopa ja idapartnerluse riikide digiministrite kohtumist

05.10.2017

Täna, 5. oktoobri, pärastlõunal kohtuvad Euroopa Liidu digiministrid oma Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Gruusia, Moldova ja Ukraina kolleegidega, et arutada koostöövõimalusi digitaalmajanduses. EL-i ja idapartnerluse riikide selge huvi on teha digitaalsete küsimuste puhul tihedat koostööd, et ka idapartnerluse riikide 70 miljonit tarbijat võiksid digitaalse ühtse turu võimalustest kasu saada.

„Eesti on arengukoostöö programmide kaudu tugevalt toetanud idapartnerluse riikide digiarengut. Eesti erasektori ja riiklike e-teenuste eksperdid on näiteks läbi aastate nõustanud e-riigi ja küberjulgeoleku strateegia loomist näiteks Gruusias, Moldovas, Armeenias ja Ukrainas. Hea näide edukast koostööst oli ka e-tervise arendamise ja rahvastikuregistri loomise projekt Moldovas, mida Eesti helged pead omalt poolt eksperteadmistega toetasid,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

„Eesistujariigina soovime kaasa aidata, et koostöö idapartnerite ja Euroopa Liidu vahel muutuks järjest tihedamaks. Idapartnerite riikide digivaldkonna juhid ja ametnikud käivad regulaarselt Eestis koolitustel, kuidas IKT-poliitikat kujundada ja e-riigi arengut edendada. Meil on jällegi hea meel, et saame oma häid tööpraktikaid jagada ja tulevikus järjest rohkemate riikidega e-teenuste osas koostööd teha,“ kommenteeris Palo.

„Lisaks valitsuste vahelisele suhtlusele on järjest mitmekülgsemaks muutunud ka ettevõtjate koostöö ning riik on sellele samuti õla alla pannud. Arengukoostöö vahenditest on toetatud Eesti startup kogukonna algatusi idapartnerluse riikides sealse idufirmade ökosüsteemi käivitamiseks, koos korraldatud hackathon’id ja koolitusprogrammid on juba toimunud teiste seas näiteks Gruusias,“ lisas Palo.

Euroopa Liidu ja idapartnerluse digiministrid annavad kohtumisel oma tunnustuse ühisele digitaalmajanduse  deklaratsioonile. Deklaratsiooniga kinnitatakse kõikide osapoolte huvi teha koostööd just turvalisuse ja usalduse rajamisel digimajanduses, e-kaubanduses, e-tolli ja digitaalsete tollilahenduste väljatöötamisel. Ministrite deklaratsioonis on olulisel kohal ka digitaalsete oskuste parandamine, e-terviseteenuste arendamine ja idufirmadele soodsa ärikeskkonna loomine.
Idapartnerluse digiministrite kohtumise korraldas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine koostöös Euroopa Komisjoniga Tallinnas. Kohtumist juhivad ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo ja Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

Veel uudiseid samal teemal

Nullbürokraatia komisjoni koosolek. Vasakult MKM siseturu asekantsler Kristi Talving, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, ettevõtlusminister Urve Palo, riigihalduse minister Jaak Aab, rahandusminister Toomas Tõniste ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.
26.01.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Suur osa ettevõtjate nullbürokraatia ettepanekutest on leidmas lahendust

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis täna toimunud nullbürokraatia ministrite komisjoni kohtumisel vaadati üle seni tehtud tegevused ettevõtjate esitatud ettepanekute ellu viimisel.

10.01.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

AS Eesti Teed sai uue nõukogu

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas täna nimetamiskomitee ettepanekul AS Eesti Teed nõukogu uuteks liikmeteks Rain Vääna, Sander Salmu ja Virge Aasa. Samas kutsuti nõukogu liikme kohalt tagasi Kulno Klein, Kaie Karniol ja volituste ühtlustamiseks ka Sander Salmu.

AS Eesti Teed nõukogu liikmete volituste pikkuseks on kolm aastat.