Sa oled siin

Eesti juhib Euroopa ja idapartnerluse riikide digiministrite kohtumist

05.10.2017

Täna, 5. oktoobri, pärastlõunal kohtuvad Euroopa Liidu digiministrid oma Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Gruusia, Moldova ja Ukraina kolleegidega, et arutada koostöövõimalusi digitaalmajanduses. EL-i ja idapartnerluse riikide selge huvi on teha digitaalsete küsimuste puhul tihedat koostööd, et ka idapartnerluse riikide 70 miljonit tarbijat võiksid digitaalse ühtse turu võimalustest kasu saada.

„Eesti on arengukoostöö programmide kaudu tugevalt toetanud idapartnerluse riikide digiarengut. Eesti erasektori ja riiklike e-teenuste eksperdid on näiteks läbi aastate nõustanud e-riigi ja küberjulgeoleku strateegia loomist näiteks Gruusias, Moldovas, Armeenias ja Ukrainas. Hea näide edukast koostööst oli ka e-tervise arendamise ja rahvastikuregistri loomise projekt Moldovas, mida Eesti helged pead omalt poolt eksperteadmistega toetasid,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

„Eesistujariigina soovime kaasa aidata, et koostöö idapartnerite ja Euroopa Liidu vahel muutuks järjest tihedamaks. Idapartnerite riikide digivaldkonna juhid ja ametnikud käivad regulaarselt Eestis koolitustel, kuidas IKT-poliitikat kujundada ja e-riigi arengut edendada. Meil on jällegi hea meel, et saame oma häid tööpraktikaid jagada ja tulevikus järjest rohkemate riikidega e-teenuste osas koostööd teha,“ kommenteeris Palo.

„Lisaks valitsuste vahelisele suhtlusele on järjest mitmekülgsemaks muutunud ka ettevõtjate koostöö ning riik on sellele samuti õla alla pannud. Arengukoostöö vahenditest on toetatud Eesti startup kogukonna algatusi idapartnerluse riikides sealse idufirmade ökosüsteemi käivitamiseks, koos korraldatud hackathon’id ja koolitusprogrammid on juba toimunud teiste seas näiteks Gruusias,“ lisas Palo.

Euroopa Liidu ja idapartnerluse digiministrid annavad kohtumisel oma tunnustuse ühisele digitaalmajanduse  deklaratsioonile. Deklaratsiooniga kinnitatakse kõikide osapoolte huvi teha koostööd just turvalisuse ja usalduse rajamisel digimajanduses, e-kaubanduses, e-tolli ja digitaalsete tollilahenduste väljatöötamisel. Ministrite deklaratsioonis on olulisel kohal ka digitaalsete oskuste parandamine, e-terviseteenuste arendamine ja idufirmadele soodsa ärikeskkonna loomine.
Idapartnerluse digiministrite kohtumise korraldas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine koostöös Euroopa Komisjoniga Tallinnas. Kohtumist juhivad ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo ja Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti küberjulgeoleku tase on tõusnud

Täna vaadati valitsuse istungil üle riikliku küberjulgeoleku strateegia elluviimise tulemused viimase nelja aasta jooksul. Oleme tänaseks küberturvalisuse arengu poolest Euroopas esimesel kohal ja maailmas viiendal kohal.

20.06.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Omavalitsuste roll elukeskkonna parandamisel suureneb

Ministeeriumide esindajad ja omavalitsused arutasid täna toimunud ümarlaual, kuidas lahendada seoses vananenud eluruumide ja väheneva rahvastikuga tekkinud probleeme. Kaasaegsete elutingimuste tagamiseks üle Eesti soovib riik anda omavalitsustele suuremat tegutsemisvabadust ja ka vastutust.