Sa oled siin

Eesti ja Luksemburgi majandusministrid allkirjastasid leppe 10,5 miljoni euro eest energiastatistika vahetamiseks

07.11.2017
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaminister ja majandusminister Étienne Schneider.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaminister ja majandusminister Étienne Schneider.

Lepingule kirjutasid alla majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaminister ja majandusminister Étienne Schneider.

Müüdavad kogused on fikseeritud 2018. ja 2020. aastal toimuvate tehingute kohta, kokku mahuga 700 GWh, hinnaga 15 eurot/MWh – kogusummas 10,5 mln € . Lisaks on kokku lepitud tingimused, et Luksemburgil oleks võimalik ostetavaid koguseid suurendada.

Eesti taastuvenergia osakaal on täna juba niivõrd kõrge, et ületab meie EL ees võetud sihttaset (25%). See suur osakaal moodustub ennekõike soojusmajandusest (kaugküttes ja kodumajapidamisest kasutud küttepuit). Luksemburgiga sõlmitud tehing moodustab ca. 1/3 meie iga-aastasest ülejäägist aastatel 2018 ning 2020.

Täpsema info leppe kohta leiab MKM-i kodulehelt siit: https://www.mkm.ee/et/uudised/eesti-ja-luksemburg-solmivad-energiastatis...

Veel uudiseid samal teemal

13.06.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik tellib energiavõrkude analüüsi

Riigikantselei ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium viivad läbi uuringu, et kaardistada riigile kuuluvate energiavõrkude haldamise ning juhtimise võimalikud uued lahendused, mis looksid ühiskonnale kasu läbi madalama hinna, suurema varustuskindluse ja parema teenusekvaliteedi.

27.04.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Tõhusaim viis kasvuhoonegaaside vähendamiseks on muuta elektritootmist

Baltimaade energiamajanduse tulevikustsenaariumide aruande tulemused näitasid, et majanduslikult kõige tõhusam viis kasvuhoonegaaside piiramiseks on rakendada meetmeid elektritootmises. Kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamine transpordi- ja ehitussektorites oleks uuringu järgi tunduvalt kulukam.