Sa oled siin

Eesti ja Luksemburgi majandusministrid allkirjastasid leppe 10,5 miljoni euro eest energiastatistika vahetamiseks

07.11.2017
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaminister ja majandusminister Étienne Schneider.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaminister ja majandusminister Étienne Schneider.

Lepingule kirjutasid alla majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaminister ja majandusminister Étienne Schneider.

Müüdavad kogused on fikseeritud 2018. ja 2020. aastal toimuvate tehingute kohta, kokku mahuga 700 GWh, hinnaga 15 eurot/MWh – kogusummas 10,5 mln € . Lisaks on kokku lepitud tingimused, et Luksemburgil oleks võimalik ostetavaid koguseid suurendada.

Eesti taastuvenergia osakaal on täna juba niivõrd kõrge, et ületab meie EL ees võetud sihttaset (25%). See suur osakaal moodustub ennekõike soojusmajandusest (kaugküttes ja kodumajapidamisest kasutud küttepuit). Luksemburgiga sõlmitud tehing moodustab ca. 1/3 meie iga-aastasest ülejäägist aastatel 2018 ning 2020.

Täpsema info leppe kohta leiab MKM-i kodulehelt siit: https://www.mkm.ee/et/uudised/eesti-ja-luksemburg-solmivad-energiastatis...

Veel uudiseid samal teemal

22.11.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kodumaist biometaani kasutavad autod saavad rohemärgise

22. novembril toimunud biometaanile pühendatud konverentsil „Rohegaas – sild tuleviku kütusteni“ tutvustati uut rohemärgist, mis rõhutab keskkonnateadlikku suhtumist ning näitab kodumaise taastuvkütuse kasutamist sõidukis.

13.11.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Elektrimüüja vahetamine muutub tulevikus kiiremaks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis kooskõlastusele elektrisüsteemi ja -turu toimimisega seotud kolm määruse eelnõu, mis muuhulgas vähendab elektrimüüja vahetamise etteteatamise aega 21 päevalt 7 päevale.